Reklama

Reklama

Gmina Łuków: Więcej pieniędzy na inwestycje

Opublikowano: 4 maja 2021 06:24
Autor:

Gmina Łuków: Więcej pieniędzy na inwestycje - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Kilka ważnych inwestycji w gminie Łuków, współfinansowanych ze środków zewnętrznych, zostanie zrealizowanych, mimo że z budżetu trzeba będzie wydać na nie więcej pieniędzy.

Reklama

Podczas sesji w piątek 30 kwietnia radni zgodzili się na zwiększenie środków na zadania, na które samorząd pozyskał dotacje z budżetu państwa i Unii Europejskiej.

Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg gmina Łuków otrzyma pieniądze na przebudowę drogi Gręzówka - Biardy i budowę chodników w Ryżkach. - Zakładaliśmy, że środki te wystarczą na pokrycie 60 procent kosztów, ale otrzymaliśmy tylko 50-procentowe dofinansowanie. Dlatego radni dołożyli na te zadania w tegorocznym budżecie prawie 500 tysięcy złotych - mówi wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.

 

Ponadto w Wieloletniej Prognozie Finansowej rada gminy zwiększyła środki na budowę oczyszczalni ścieków w Gołaszynie, współfinansowaną ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. - To efekt otwarcia ofert w przetargu na wykonanie robót, na które planowaliśmy przeznaczyć około 7 milionów 200 tysięcy złotych. Okazało się jednak, że najtańsze oferty, złożone przez potencjalnych wykonawców, są zdecydowanie wyższe i, by móc rozstrzygnąć przetarg w WPF na 2022 rok, musieliśmy dołożyć 2 miliony 300 tysięcy - dodaje wójt Osiak.

Gmina  otrzyma również wsparcie od samorządu wojewódzkiego na realizację zadań określonych w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych, czyli z dawnego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Pieniądze mają być przeznaczone na przebudowę prawie 900 metrów drogi w Ryżkach. Zarząd województwa przekaże na ten cel 100 tysięcy złotych, a gmina dołoży z własnego budżetu 130 tysięcy. Nowa asfaltowa nawierzchnia na istniejącej podbudowie z tłucznia ma być położona w tym rok.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 miesiące temu | ocena +2 / -0

    DO LUKOW 24

    Nie da się czytać tej strony, ciągle wszystko podskakuje, ludzie czy wy nie potraficie doprowadzić tego do porządku!!??