Reklama

Reklama

Jest dofinasowanie na budowę wind przy urzędach gmin

Opublikowano: 30 lipca 2021 11:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Powiat Łukowski uzyskał 310 tys. zł na polepszenie dostępu osób niepełnosprawnych do urzędów. Władze powiatu podpisały z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie umowę o realizację przez samorząd powiatowy „Programu wyrównywania różnic między regionami”.

Reklama

Program ma pomóc w  zwiększeniu dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji zawodowej i społecznej, a w naszym powiecie zajmuje się jego realizacją Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łukowie. Właśnie z tego programu pozyskano środki z PFRON w wysokości 309 tys. 981  zł na realizację następujących projektów :

GMINA SEROKOMA: „Gmina bez barier”- dobudowa zewnętrznej windy w budynku urzędu gminy.   Koszt całkowity projektu 201 tys. 807  zł w tym: 131 tys. 175  zł to udział własny gminy, a 70 tys. 632 zł - środki PFRON.

GMINA STANIN :„Likwidacja barier w urzędzie Gminy Stanin”- dobudowa zewnętrznej windy w budynku urzędu gminy. Koszt całkowity projektu 255 285,53 zł w tym: 165 935,60 zł udział własny gminy; 89 349,93 zł  - środki PFRON.

 GMINA STOCZEK ŁUKOWSKI w porozumieniu z MIASTEM STOCZEK ŁUKOWSKI: „Urząd bez barier”- dobudowa zewnętrznej windy do budynku urzędu miasta i gminy oraz pomieszczenia higieniczno – sanitarnego.   Koszt całkowity projektu 681 tys. 507  zł w tym: 531 tys. 507  zł udział własny gminy i miasta; 150 tys. zł - środki PFRON.

W poprzednim roku dofinansowanie w ramach tego programu otrzymała gmina Wojcieszków. Zbudowano windę dla osób niepełnosprawnych przy Urzędzie Gminy, koszt całkowity projektu 189 tys. 824 zł, w tym: 123 tys. 385 zł udział własny; 66 tys. 438 zł - środki PFRON.

Zakupiono nowy autobusu marki ISUZU,  przystosowany  do przewozu osób z niepełnosprawnością, w tym również poruszających się na wózkach inwalidzkich (możliwość zamocowania min. 1 miejsca do kotwiczenia wózków inwalidzkich oraz wyposażony  jest w windę).  Koszt całkowity projektu 613 tys. 770 zł w tym: 393 tys. 770 zł udział własny, 220 tys.  zł środki PFRON.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  zycie. jest seksi.

  ja bym. chciał też. dofinansowanie dostać. to zakupil. bym. wibrat. dla. kazdej Nauczycielki które. rozpoczyna prace od 1wrzesnia żeby. poczula. sie. super i nawet. seksi.

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -1

  ruda

  o...szustek niech nie mydli ludziom oczu. Niech podejmie naprawę terenu garaży samochodowych na osiedlu Klimeckiego. Swego czasu, w ramach kiełbasy przedwyborczej, narozwalał pomiędzy garażami tłucznia kolejowego. Kamienie mają ostre krawędzie i kierowcy przecinają na nich opony w swoich autach. Poza tym tak zrobił instalację burzową, że nie spełnia ona wcale swojej roli. Po deszczu teren garaży jest regularnie zalewany. Wskazane partactwa zrobił za pieniądze podatników. Powinien naprawić błędy finansując je z własnych środków.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

   Max

   Te slamsy dawno powinno się zaorać

 • 2 miesiące temu | ocena +8 / -0

  Bm

  Zbudujcie windy w blokach spółdzielczych.

 • 2 miesiące temu | ocena +14 / -0

  rozczarowany

  No a w Krzywdzie to nic nie jest potrzebne, bo kto o to sie wystara?