Reklama

Reklama

Kąpiele w zalewie Zimna Woda będą dozwolone od końca czerwca

Opublikowano: pt, 23 kwi 2021 10:00
Autor:

Kąpiele w zalewie Zimna Woda będą dozwolone od końca czerwca - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie ŁUKÓW Sezon kąpielowy 2021 w Łukowie będzie trwał od 26 czerwca do 31 sierpnia. Tak uchwalili jednomyślnie radni miejscy.

Reklama

Na terenie Łukowa będzie funkcjonować kąpielisko o nazwie – Zalew Zimna Woda przy ul. Wypoczynkowej. Długość linii brzegowej kąpieliska wynosi 80 m.

 Podjęcie uchwały na ostatniej sesji Rady Miasta poprzedziła dyskusja.

  - W tym roku sezon kąpielowy wraca po rocznej przerwie. Mam nadzieję, że pogoda i warunki pandemiczne pozwolą na to – mówił na sesji burmistrz Piotr Płudowski.

A może dłuższy sezon?

Radny Ryszard Smolarz był zainteresowany, czy sezon kąpielowy może być wydłużony w razie upalnej pogody we wrześniu.

 - Czy dopuszcza pan możliwość przedłużenia terminu kąpielowego np. do 15 września, jeśli okaże się, że będą temperatury powyżej 30 stopni? – zwrócił się do burmistrza.

  - Wtedy należałoby podjąć nową uchwałę zmieniającą te zapisy, które podjęliśmy. Obawiam się, że nie będzie to możliwe ze względu na obowiązujące terminy, do końca marca rady mają podjąć uchwały dotyczące lokalizacji kąpielisk i terminów - wyjaśnił burmistrz Piotr  Płudowski.

 - W mojej ocenie nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie, żeby przedłużać sezon kąpielowy do połowy września, tak samo nad zalewem jak i na basenach. Musimy patrzeć na koszty. Jeżeli podejmujemy decyzję, że sezon jest wydłużony, to bierzemy w tym czasie odpowiedzialność za organizację tego miejsca, i zapewniamy, że będzie tam bezpiecznie. Myślę, że okres do końca sierpnia jest wystarczający na funkcjonowanie kąpieliska - dodał.

 - A jeśli się okaże, że we wrześniu będzie ciepło i przyjdzie grupa osób np. 12 września, to czy będą mogli wejść i zażyć kąpieli wodnych, czy tylko słonecznych? - nie dawał za wygraną radny Smolarz.  

- No nie. Kąpielisko jest strzeżone w określonym czasie, na określonych zasadach. Jeśli ktoś złamie ten zakaz powinien być świadomy konsekwencji. Nikt nikogo jeszcze za "morsowanie" w zimie nie ukarał grzywną, ale wtedy jest jasna sytuacja "Uważaj na siebie, nie ma ratownika który ci pomoże". Wielokrotnie były rozmowy z OSIR-em na temat wydłużenia terminu funkcjonowania kąpieliska na basenach otwartych. I zawsze był podawany przykład z 2018 r., kiedy sezon był wydłużony we wrześniu. Ale okazało się, że od 1 września wszystko "siada". Młodzież studencka powoli wyjeżdża, szkolna ma lekcje, dzieci w przedszkolu. Nie jest tak, że ten pomysł nie jest racjonalny, ale zachowania dotychczasowe konsumentów kąpieli wodnych wskazywały, że wraz z końcem wakacji kończyło się zainteresowanie - tłumaczył Paweł  Krasuski.

 Miejsca handlowe

 Radny Andrzej Skwarek zapytał w imieniu zainteresowanych osób, czy na terenie zalewu są wyznaczone miejsca do handlu i czy będzie możliwość ustawienia przyczep, z których można by było prowadzić handel?  

   - Jeśli chodzi o przyczepy, to nie ma pola kempingowego na ustawianie przyczep. Jeśli chodzi o handel, to są zaawansowane prace zmierzające do tego, żeby na dawnym boisku, które nie jest objęte projektem, zlokalizować część gastronomiczną i część rozrywkowa, typu dmuchańce, park rozrywki. Za to będzie odpowiadał ŁOK, więc jeśli ktoś jest zainteresowany prowadzeniem tam działalności gospodarczej, powinien zgłaszać się do ŁOK – wyjaśnił wiceburmistrz Paweł Krasuski.

Food tracki?

Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Okliński zapytał, czy na tym terenie będą się mogły odbywać imprezy typu zloty food trucków.

  - Na ostatniej sesji budżetowej była podjęta uchwała, że są przeznaczone pieniądze, aby wykonać tam przyłącze wodociągowe i przyłącze elektryczne. Prace już się toczą. Naszym celem jest, żeby takie imprezy mogły się tam odbywać. Jednak z tego co wiem, to organizatorzy imprez z food trackami wolą miejsca w centrum miasta. Nad zalewem zapewne pojawi się kilka budek z jedzeniem, dmuchane zjeżdżalnie, może wesołe miasteczko na krócej lub dłużej. Trzeba mieć świadomość, że w takich miejscach jest duże ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej związane z pogodą - mówił Krasuski.

Nadal trwa budowa

Ostatnio, gdy było cieplej nad zalewem pojawili się spacerowicze i grupy młodzieży. Jednak władze Łukowa przypominają, że zalew Zimna Woda wciąż jest placem budowy. Nie można tu spacerować, wędkować, jeździć rowerami, a parkowanie prywatnych pojazdów na tym terenie jest zabronione. Z użytkowania wyłączone są mola i kąpielisko. Miasto zapowiada, że legalne wycieczki nad zalew będzie można organizować z końcem maja 2021 r., kiedy teren zostanie oddany do użytku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Darek

    Widzę ze jeszcze dużo roboty .