Reklama

Reklama

KRZYWDA/WOJCIESZKÓW Podosie i Świderki z promesami

Opublikowano: czw, 10 cze 2021 07:36
Autor:

KRZYWDA/WOJCIESZKÓW Podosie i Świderki z promesami - Zdjęcie główne

Monika Pytlik z OSP Świderki oraz Artur Pacek z OSP Podosie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie 8 czerwca na placu Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 4 w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia promes na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu województwa lubelskiego.

Reklama

Wśród jednostek, które otrzymały dofinansowanie znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Podosiu, w imieniu której promesę odebrał druh prezes Artur Pacek. 

Warto nadmienić, iż w wyniku inicjatywy własnej druhowie strażacy pozyskali aż 100 tys. zł., by inicjatywa nowego wozu bojowego dla OSP Podosie była realna. Przy zaangażowaniu druhów strażaków Rada Gminy Krzywda podjęła decyzję o zwiększeniu dofinansowania zakupu nowego wozu strażackiego dla OSP Podosie do kwoty 300 tys. zł. Uzyskane wsparcie dotacji budżetowej ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Komendy Głównej PSP przyczyniło się do realizacji zamierzeń druhów strażaków w najlepszy możliwy sposób. 

Wóz dla Świderek będzie kosztował ok. 800 tys. zł. Jesteśmy przed przetargiem - mówi Monika Pytlik prezes druhów ze Świderek. W tych pieniądzach strażacy mogą kupić wozy dwóch marek: MAN lub Renault.  - 480 tys. zł  to dotacja, 300 tys. zł przeznacza gmina, za co serdecznie dziękujemy i 20 tys. zł to wkład jednostki - wylicza Pytlik. Jak mówi, żeby zebrać te środki strażacy przeznaczyli swoje uposażenie z ekwiwalentu i wszystkie darowizny, które wpływały na konto straży. Przed zakupem wozu w Świderkach szykuje się jeszcze remont. W remizie potrzebne są dwa stanowiska garażowe. Jedno dziś zajmuje średni wóz bojowy MAN, który używany jednostka dostała 3 lata temu. Drugie będzie dla nowego wozu.  Ostatnio udało się zebrać ponad 5 tys zł dzięki wsparciu mieszkańców.  - Środki zostaną przeznaczone na wkład własny do nowego samochodu oraz przystosowanie budynku remizy w celu zaadoptowania drugiego stanowiska garażowego oraz aneksu kuchennego, tak aby sala nadal mogła służyć mieszkańcom. - mówi Monika Pytlik.

 

  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (13)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +1 / -1

  Nokia

  Trzeba było kupić nowe auto bo jak wiadomo bliżej jest do Wólki ze Świderek jak do Wojcieszkowa ;)

 • 4 miesiące temu | ocena +2 / -2

  Zainteresowany

  OSP Wojcieszków w 2023 roku według planów KG PSP będzie należeć do KSRG i nowy samochód się pojawi się napewno. Teraz w KSRG jest Wola Bystrzycka i Świderki i nowe samochody muszą być w tych jednostkach w pierwszej kolejności

 • 4 miesiące temu | ocena +1 / -1

  Monika.

  Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : panieonline.pl/monika

 • 4 miesiące temu | ocena +2 / -0

  WSTYD!!!!

  Wójtowa daje swoim (tak jak i zatrudnia w gminie swoich) a Wojcieszków dalej jeździ 40 letnim starem, który ledwo odpala

 • 4 miesiące temu | ocena +3 / -0

  Do Rdzennego Wojcieszkowianina

  Sama prawda szkoda, że tak smutna...Dodałbym do tego jeszcze to, że Oszczepalin I i II nie mają Żadnego wozu gaśniczego i też muszą jakoś dawać radę...Mają za to najlepszą remizę z prawdziwego zdarzenia ale co to za pocieszenia dla tego u którego może wybuchnąć pożar! Remizą go nie ugasisz!!!

 • 4 miesiące temu | ocena +3 / -3

  Do Rdzennego Wojcieszkowianina

  Ma pan absolutną rację sama osobiście widziałam jak strażacy z jednostki z Wojcieszkowa cały czas biorą udział w akcjach i jeżdżąc do pożarów, często widzę ich w szkole jak pomagają dzieciom robią pokazy dla nich, i to wstyd że jednostka która nie robi nic dostaje auto a główna jednostka w gminie Wojcieszków musi jeździć starym pojazdem.

  • 4 miesiące temu | ocena +0 / -3

   Do XYZ

   Czyżby to pani prezes ?

  • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

   Xyz

   Przed skrytykowaniem kogoś innego, najpierw pozyskaj rzeczowe informacje na temat tego kogo obrażasz, a dopiero potem się wypowiadaj. Cieszy fakt, że doceniasz pracę danego OSP, ale porównując, nie oceniasz sprawiedliwie.

 • 4 miesiące temu | ocena +3 / -1

  Rdzenny Wojcieszkowianin

  Nowiutki Mercedes od kilki lat jeździ w Woli Bystrzyckiej, teraz nowiutki Man lub Renault dla Świderek a Wojcieszków nadal ze Starem w PRL-u. Głowna miejscowość gminna ma się czym pochwalić ku chwale ojczyzny oczywiście, która jak się okazuje średni pomaga. Może Pani wójt z Panem w-ce coś pomogą skoro i tu sypnęli 300 tysięcy na nowy wóz. Już coraz mniej im zostaje do rozwalenia w Wojcieszkowie to może tu skierują swoją uwagę. Aczkolwiek najpierw powinni skierować ją na tą dobudówkę przy bibliotece bo już zaraz będzie 2 lata jak rozgrzebane i nic... Gdyby tak zrobiła poprzednia władza to na pewno wiedzieli by co powiedzieć nowo rządzący.