Reklama

Reklama

ŁUKÓW. Gra giełdowa w „Kościuszce” (ZDJĘCIA)

Opublikowano: śr, 10 lis 2021 14:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Hufiec ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej wraz z I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie kontynuują realizację projektu "Być jak Eugeniusz Kwiatkowski - ekonomia jak z płatka."

Reklama

Wspominając związaną z naszym miastem postać polityka II Rzeczypospolitej, twórcy Centralnego Okręgu Przemysłowego i planu rozbudowy portu w Gdyni, druhny i druhowie uczą młodzież o ważnych zagadnieniach gospodarczych. Ten projekt edukacji ekonomicznej wspiera Narodowy Bank Polski. W dn. 4 i 5 listopada 2021 r. zostało zrealizowane kolejne przedsięwzięcie.

Uczniowie z klasy humanistycznej III a o rozszerzeniu: język polski - historia - wiedza o społeczeństwie z „Kościuszki” wzięli udział w grze giełdowej, "Jak inwestowałby pan Eugeniusz?", prowadzonej przez Michała Mojskiego. Ich zadaniem było dokonywanie transakcji na rynku mikroprocesorów tak, aby okazały się najkorzystniejsze i dla sprzedających, i dla kupujących. Musieli wykazać się sprytem, refleksem, odwagą do ryzykowania, ale także znaleźć właściwą strategię inwestowania, żeby osiągnąć jak największy dochód. Emocjonująca gra stała się pretekstem do rozmowy o mechanizmach rynków papierów wartościowych.

Najsprawniejszymi rekinami giełdowymi i zwycięzcami współzawodnictwa okazali się:

• Klaudia Chruściel - I miejsce,

• Maciej Filipczak - II miejsce, 

• Jakub Aniszewski - III miejsce.

• Bartosz Grzechnik - wyróżnienie.

 

W ramach projektu każdy uczestnik gry otrzymał kalkulator, a dla najlepszych ufundowano nagrody rzeczowe. Gra „Jak inwestowałby pan Eugeniusz?” okazała się ciekawym sposobem na zainteresowanie młodzieży trudnymi zagadnieniami ekonomicznymi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.