Reklama

Reklama

ŁUKÓW. Harcerze uczą się jak wspierać rozwój najmłodszych (ZDJĘCIA)

Opublikowano: wt, 30 lis 2021 07:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie 27 listopada Komenda Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Łukowie zorganizowała zajęcia „Dzieci i młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi a metoda harcerska".

Reklama

Szkolenie jako wolontariuszka prowadziła phm. Magdalena Mojska-Sadowska, która pracuje w roli psychologa i pedagoga specjalnego w tej placówce.

Kadra instruktorska z Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Stoczka Łukowskiego, Starych Kobiałek, Woli Osowińskiej, Woli Chomejowej, Adamowa miała szansę zdobyć wiedzę, jak wspierać w rozwoju w drużynie harcerskiej (i nie tylko) dzieci, które wymagają szczególnego podejścia i uwagi - mówi nam phm. Magdalena Czerska-Sadło, Zastępczyni Komendanta Hufca ZHP Łuków

 

Jak dodaje kadra dyskutowała o autyzmie (także zespole Aspergera), mutyzmie wybiórczym, niepełnosprawności intelektualnej, integracji sensorycznej... Samo szkolenie prowadzone było aktywnymi metodami, charakterystycznymi dla harcerstwa. Towarzyszyło mu przekonanie, że warto motywować do doskonalenia podopiecznych w całej ich różnorodności. Wielobarwność i złożoność ludzi, z którymi stykamy się w procesie wychowawczym, może stać się niezwykłym atutem.

 

- Warsztaty doszły do skutku dzięki wsparciu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie i dyrektor, Elżbiety Dejryng-Pogonowskiej oraz dzięki phm. Magdalenie Mojskiej-Sadowskiej. Możliwość odwiedzenia tej placówki oraz skorzystania z doświadczenia pracowników okazała się nieoceniona - mówi phm. Magdalena Czerska-Sadło,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.