Reklama

Reklama

Amnestia dla zapominalskich w Noc Bibliotek

Opublikowano: pt, 3 cze 2016 12:58
Autor: | Zdjęcie: Tak było rok temu / W.E

Amnestia dla zapominalskich w Noc Bibliotek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Już jutro Miejska Biblioteka Publiczna w Łukowie zaprasza na II Noc Bibliotek. Tego dnia każdy zapominalski bez konsekwencji będzie mógł oddać książki, ale także wziąć udział w proponowanych wydarzeniach.

Reklama

W sobotę od godziny 10.00 do 16.00 każdy kto przetrzymywał wypożyczone książki za długo, może je zwrócić bez płacenia kar finansowych.

O godzinie 13.00 na skwerku przy fontannie tatusiowie przeczytają swoim dzieciom. Wszystko w ramach akcji \"Dziecku czytanie – taty zadaniem\".

A od godziny 19.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie odbędzie się II Noc Bibliotek. Specjalnie na tę okazję została przygotowana prezentacja multimedialna \"Szlakiem Henryka Sienkiewicza\". Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Łukowie zaprezentują scenki z życia bohaterów Trylogii. W programie artystycznym zobaczymy natomiast \"Sienkiewicza jakiego nie znamy\".

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury. Często to właśnie biblioteki pełnią funkcje kulturalne, ponieważ w mniejszych miejscowościach brak jest teatrów, kin, muzeów, galerii czy filharmonii. Dla bibliotek wydarzenie z 4 czerwca jest okazją do atrakcyjnego i niekonwencjonalnego pokazania swoich zbiorów.

Ubiegłoroczna akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem na terenie całego kraju. Wzięło w niej udział ponad 600 bibliotek publicznych i szkolnych. Odwiedziło je kilkadziesiąt tysięcy ludzi. W tym roku do akcji zgłosiło się już ponad 800 bibliotek i codziennie dołączają kolejne!

Hasłem tegorocznej akcji jest \"Wolno czytać\".

Wolno, bo czytanie powinno być naszym wyborem. Nas, wolnych ludzi, którzy czytają, co chcą, co lubią, co im się podoba, co ich porusza, co im się przyda, co ich wzbogaca. Wolno, bo dobra literatura uświadamia nam naszą wolność jako ludzi i nasze prawo wyboru sposobu życia, wartości i obecności w życiu publicznym. Wolno także dosłownie – uważnie, smakując słowa i zdania, namyślając się nad sensem tego, co czytamy, bez pośpiechu, w którym normalnie konsumujemy teksty i dni naszego życia. Tym ma być też biblioteka – przestrzenią wolnego wyboru lektur i czasu, który płynie wolniej, a także miejscem spotkań z innymi, którym tak jak i nam wolno być sobą – czytamy na oficjalnej stronie akcji.

Organizatorzy łukowskiej Nocy Bibliotek zapraszają do wspólnego czytania.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.