Gwiazda fortepianu u Sienkiewicza

kultura Joanna Różewska, uznawana za jedną z najlepszych polskich pianistek, wystąpiła w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Pochodząca z Siedlec artystka wykonywała utwory najsłynniejszych polskich kompozytorów.

Łuków24

Opublikowano: 29 października 2018 12:39 | Aktualizacja: 29 października 2018 12:39

Koncert w miejscu urodzin Henryka Sienkiewicza wpisuje się w cykl wydarzeń kulturalnych upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na zewnątrz, w niedzielne popołudnie 28 października "sienkiewiczówkę" licznie wypełniła publiczność, która entuzjastycznie reagowała na utwory Ogińskiego, Paderewskiego czy Chopina w wykonaniu pianistki. Nie zabrakło też barwnych opowieści związanych z genezą poszczególnych utworów.

Joanna Różewska utwory wykonywała na historycznym fortepianie marki „Erard”, należącym do matki Henryka Sienkiewicza. Jak zdradził dyrektor placówki Maciej Cybulski, długofalowym celem muzeum w Woli Okrzejskiej na najbliższe lata jest doprowadzenie do gruntowanego remontu tego instrumentu, by służył kolejnym pokoleniom, a jednocześnie mogły odbywać się na nim cykliczne koncerty najwybitniejszych pianistów.

Mecenat nad wydarzeniem objęli Fundacja LOTTO oraz Grupa Azoty. Zakłady Azotowe "Puławy" S.A.Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.