Reklama

Reklama

Konkurs dla KGW „Piękno tradycji we współczesnym świecie”

Opublikowano: pon, 12 paź 2020 12:30
Autor:

Konkurs dla KGW „Piękno tradycji we współczesnym świecie” - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Urząd Marszałkowski Woj. Lubelskiego zaprasza wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu woj. lubelskiego do udziału w konkursie na najlepszy opis przedstawiający swoją „Małą Ojczyznę”.

Reklama

Tradycja i nowoczesność – czy mogą istnieć ze sobą w harmonii? Obie wnoszą do naszego życia coś cennego i ważnego. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału
w konkursie na najlepszy opis przedstawiający swoją „Małą Ojczyznę”.
Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 26 października br.

- Koła Gospodyń Wiejskich od lat przepięknie kultywują folklor lokalny. Konkurs dedykujemy właśnie im, zachęcając do pochwalenia się działalnością stowarzyszeń w swoich miejscowościach - mówi Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

Wychodząc naprzeciw niesłabnącym pokładom energii, drzemiącym w szeregach organizacji wiejskich, zapraszamy wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa lubelskiego do udziału w konkursie na najlepszy opis przedstawiający swoją „Małą Ojczyznę”.

Konkurs jest motywacją do działania na rzecz rozwoju swojej miejscowości i jej otoczenia. Celem całego przedsięwzięcia jest wyłonienie najaktywniejszych KGW, które podtrzymują lokalne tradycje.

Wykorzystując dowolną technikę wykonania, tj. prezentację, opis, pracę plastyczną, uczestnicy powinni zaprezentować historię najbliższej okolicy. Chodzi o to, w jaki sposób uświadamiają kolejnym pokoleniom potrzebę upowszechniania tradycji, jak tworzą więzi społeczne i międzypokoleniowe oraz jakie mają sposoby na zintegrowanie środowiska lokalnego oraz kształtowanie poczucia przynależności do swojego regionu i potrzeby ochrony jego dziedzictwa kulturowego.

Konkurs ma na celu propagowanie dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny oraz zachęcenie przedstawicieli lokalnych społeczności do poszukiwania, odkrywania i utrwalania lokalnej tradycji i wiedzy o kulturze swojego regionu.

Komisja Konkursowa wyłoni trzech równorzędnych zwycięzców. Dla laureatów przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody – zakup strojów ludowych o wartości do 20 tysięcy zł.

Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 26 października br. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich

ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin           

(z dopiskiem: KONKURS „Piękno tradycji we współczesnym świecie”).

Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie urzędu: www.lubelskie.pl.

_____________

Organizatorem Konkursu jest Województwo Lubelskie. Informacji udzielają pracownicy Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL w Lublinie: e-mail: [email protected];
tel. 81 44 16 538; 81 44 16 802.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.