Reklama

Reklama

Konkursy recytatorskie w Łukowskim Ośrodku Kultury

Opublikowano: pt, 8 kwi 2016 08:39
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Konkursy recytatorskie w Łukowskim Ośrodku Kultury - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura \"Przebudzeni do życia\" oraz \"61 OKR\" to nazwy konkursów recytatorskich, które zorganizowano w ostatnim czasie w Łukowskim Ośrodku Kultury. Zmagania recytatorów były jednocześnie przepustką do wystąpienia w eliminacjach wojewódzkich.

Reklama

Przesłuchania recytatorów zorganizowano we wtorek 5 kwietnia. Udział w nich wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ocen poszczególnych wystąpień dokonywała komisja w składzie: Alicja Tomaszewska – instruktor Łukowskiego Ośrodka Kultury i Grażyna Skwara – bibliotekarz filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.

Komisja po wysłuchaniu dwojga uczestników konkursu „Przebudzeni do życia” dla gimnazjów postanowiła nominować do eliminacji wojewódzkich: Kacpra Siwiaka z Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Po wysłuchaniu trojga uczestników \"61 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego\" dla szkół ponadgimnazjalnych postanowiono nominować do eliminacji wojewódzkich: Natalię Karwowską z ZS nr 3 im. Stanisława Władysława Reymonta w Łukowie i Rafała Nurzyńskiego z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali karnety wstępu do Kina Łuków i pamiątkowe dyplomy, a nauczyciele przygotowujący – karnety i podziękowania.

Gratulujemy nominowanym i ich opiekunom artystycznym. Życzymy miłych wrażeń na wybranych seansach. Film podobnie jak recytacja posiłkuje się literaturą. Nie ma ważniejszych i mniej ważnych dziedzin sztuki, niech się więc integrują w Waszych twórczych osobowościach. Mamy nadzieję, że dzięki Wam nie zaginie tradycja „żywego słowa” a wręcz będzie się pogłębiać i wzmacniać. Bądźcie ambasadorami tej pięknej, pożytecznej i praktycznej sztuki w swoich środowiskach rówieśniczych. Życzymy Wam sukcesu w wojewódzkich zmaganiach ze słowem - czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez ŁOK, podsumowującym zmagania konkursowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.