Reklama

Reklama

Łukowianie na Wyżynach Teatralnych

Opublikowano: pon, 22 sie 2016 08:34
Autor: | Zdjęcie: ŁOK

Łukowianie na Wyżynach Teatralnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Trójka młodych, zdolnych uczestników Teatru Poezji Łukowskiego Ośrodka Kultury sięgnęła wyżyn teatralnych.

Reklama

Początek sierpnia to czas na Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów. Do Rudy – Huty pojechali: Julia Semczuk, Kacper Siwiak i Bartek Niewęgłowski, znani z łukowskiej sceny. Wraz z innymi artystami z terenu całej Polski świętowali dziesięciolecie Teatru OKO. Od 4 do 7 sierpnia w Rudce łukowianie oglądali spektakle i pokazywaliśmy własne propozycje teatralne.

Julia, Kacper i Bartek brali udział w licznych zajęciach, warsztatach i spotkaniach, które poszerzały ich horyzonty i podnosiły poziom świadomości artystycznej. Magdalena Bochan-Jachimek przeprowadziła zajęcia i pokaz powarsztatowy „Metody improwizacji do wykorzystania w teatrze”. Ewelina Niewiadowska pokazała elementarne ćwiczenia z pantomimy. Nie zabrakło pracy z wierszem i jego muzycznością oraz warsztatów z wykorzystaniem „Lokomotywy”. Dla uczestników jubileuszowych spotkań przygotowano również performance „Piana”. Kąpieli w pianie zakosztowali wszyscy troje recytatorzy z ŁOK.

Program tegorocznej „Wyżyny” wskazuje jaki krąg problemowy jest w polu widzenia teatru autonomicznego… nie dzielącego się na zawodowy i amatorski. Jedną z ważniejszych „Wyżynowych” wartości jest reintegracja jednostek uwikłanych na co dzień w wirtualne relacje. „Wyżyna” to czas „żeby wyjrzeć poza monitor” i zobaczyć drugiego człowieka na widowni lub na scenie, żeby zobaczyć w spektaklach dotychczas niedostrzegany problem – powiedział instruktor ŁOK Sławomir Żyłka.

Łukowianie na scenie w Rudzie – Hucie zaprezentowali etiudę „Rewolucja i kometa Halleya”. Julia Semczuk, Julia Sposób, Bartłomiej Niewęgłowski i Kacper Siwiak zaprezentowali swoje umiejętności. Teraz to, czego nauczyli się podczas warsztatów, wykorzystają podczas swoich kolejnych występów.    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.