Reklama

Reklama

Łukowscy recytatorzy na podium

Opublikowano: pon, 4 kwi 2016 08:17
Autor: | Zdjęcie: ŁOK

Łukowscy recytatorzy na podium - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Młodzi miłośnicy słowa wzięli udział w międzywojewódzkim konkursie recytatorskim poezji i prozy ludowej. Zostali zauważeni wśród 150 recytatorów.

Reklama

W Woli Osowińskiej, już od 17 lat, odbywa się Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego. W rywalizacji tej wzięli udział także reprezentanci Łukowskiego Ośrodka Kultury. Ich prezentacja zachwyciła jury, co przyniosło im laury.  

Miejsce konkursu nie jest przypadkowe. To właśnie tu mieszkał i pracował z młodzieżą Wacław Tuwalski – nauczyciel, wychowawca wielu pokoleń, działacz społeczny i animator kultury.  

Wacław Tuwalski nie pochodził z tych stron, ale spędził tu wiele lat swojego twórczego życia. Konkurs trwa nieprzerwanie od 17 lat dzięki ludziom, których jego patron wychował w duchu poszanowania tradycji. Z roku na rok przyciąga on rzesze recytatorów od przedszkolaków po osoby dorosłe. Tegoroczna edycja zgromadziła aż 150 osób z województwa lubelskiego i województw sąsiednich – powiedział Sławomir Żyłka – prowadzący zajęcia kultury „żywego słowa” w ŁOK.

150 osób zaprezentowało swoje recytatorskie możliwości przed wymagającym jury. W skład pięciu zespołów weszli przedstawiciele kadry Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, instruktorów Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Radzyńskiego Ośrodka Kultury, Miejskiego Ośrodka Kultury w Kocku i Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Łukowscy mistrzowie słowa musieli pokonać nie tylko dużą ilość recytujących, ale przede wszystkim tych, którzy prezentowali wysoki poziom. Spotkanie z prozą i poezją ludową zakończyło się wyróżnieniem dla Bartłomieja Niewęgłowskiego. Julia Semczuk została laureatką drugiej nagrody w kategorii klas IV – VI. Kacper Siwiak zdobył drugą nagrodę w kategorii gimnazjalistów.  

Organizatorami konkursu byli: Towarzystwo Regionalne im. Wacława Suwalskiego, Gminny Ośrodek Kultury, Zespół Placówek Oświatowych, Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Zakład Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.