Reklama

Reklama

Młodzi artyści zachwycili talentem

Opublikowano: pon, 8 lut 2016 12:37
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Młodzi artyści zachwycili talentem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Wczoraj, 7 lutego, w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Stypendystów Burmistrza Miasta Łuków. Kto był, na pewno nie żałował.

Reklama

Po raz pierwszy w Łukowie młodym artystom zostało przyznane stypendium artystyczne. Program rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku. Spośród 15 osób, które złożyły wniosek, komisja stypendialna przyznała świadczenie 10 z nich. I to właśnie te osoby zaprezentowały się wczoraj na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury.

O ich osiągnięciach na arenie ogólnopolskiej można by mówić bardzo dużo. To niektóre z ich sukcesów.

Gala Stypendystów Burmistrza Miasta Łuków rozpoczęła się od recytacji w wykonaniu Bartłomieja Niewęgłowskiego. Bartek jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie. Uczestniczy w warsztatach recytatorskich „kultura żywego słowa i recytacji” u Sławomira Żyłki w ŁOK-u. Wśród jego licznych osiągnięć znalazło się m.in. I miejsce w 9. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Twórczości ks. Jana Twardowskiego w Warszawie w 2014 roku. II miejsce w XVI Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego w 2015 roku.

Na scenie pojawił się także Mikołaj Gajowy. To uczeń Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łukowie, gdzie uczestniczy w zajęciach wokalnych  w „Studio Piosenki” pod kierownictwem artystycznym Anny Pudełek oraz kształci się wokalnie w „Fabryce Piosenki ŁOK”, którą prowadzi Monika Sołtyszewska. Zajął 1. miejsce na VII Powiatowym Konkursie Kolęd i Piosenek Świątecznych „Anielskie Śpiewanie” w Woli Gułowskiej oraz 2. miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Puławach, w którym wzięło udział 1500 uczestników.

Po chwili ze słowem mówionym i śpiewanym, przyszedł czas na taniec. Swój talent zaprezentowała Klaudia Mościcka - uczennica I klasy Gimnazjum nr 2 w Łukowie, która swój talent szlifuje w Szkole Tańca Caro Dance w Siedlcach pod okiem instruktora Iwony Orzełowskiej. Wśród jej sukcesów jest m.in. I miejsce na Mistrzostwach Polski Ballet Pointe/ Modern w Siedlcach w Formacji Ballet /Pointe oraz II miejsce w Formacji Modern. Klaudia była także finalistką solo w Międzynarodowym Turnieju Tańca w Legionowie.

Taniec zaprezentowała także Eliza Leszczak, uczennica I klasy Gimnazjum nr 3 w Łukowie. Podobnie jak koleżanka, doskonali swój talent w Szkole Tańca Caro Dance w Siedlcach. W 2016 roku podczas Międzynarodowego Turnieju Tańca Legionowo zajęła 1. miejsce w małych grupach modern oraz 2. miejsce w formacji jazz i 3. miejsce solo, gdzie dziewczęta prezentowały się do muzyki organizatora we własnych improwizacjach. Eliza pokonała ok. 80 solistek .

Swoje zdolności zaprezentowała także Kinga Mościcka. Od najmłodszych lat przejawiała talent taneczny, któremu poświęca cały swój wolny czas. Już w 2011 r. zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Tarnowie Podgórnym. Od 2012 roku przeszła do Mistrzowskiej Grupy Caro Dance w Siedlcach. Na swoim koncie ma m.in. I miejsce w kategorii Juniorzy Mini Formacja Modern „Time for dance 2016” w Legionowie.

Po chwili z tańcem, przyszedł czas na piosenkę. Na scenie pojawiła się więc Julia Stolarczyk. To uczennica Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łukowie, gdzie uczestniczy w zajęciach wokalnych w „Studio Piosenki”. Kształci się także w „Fabryce Piosenki ŁOK”. W 2015 roku zajęła II miejsce podczas Srebrnych Kasztanów na Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Jesienne Nutki 2015”. Uzyskała także nominację do udziału w finale XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe piosenki Jana Wojdaka”.

Podczas Gali Stypendystów nie zabrakło także wystąpienia instrumentalisty. Łukasz Smyk to uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie. gry na instrumencie uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej 1. st. im. M. Karłowicza w Łukowie. W 2014 roku zajął II miejsce na 18. Festiwalu Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej.

Kolejną, wyróżnioną przez burmistrza miasta osobą jest Marta Skurka. Młoda wokalistka na co dzień uczy się w Gimnazjum nr 2 w Łukowie, Państwowej Szkole Muzycznej 1. st. im. M. Karłowicza w Łukowie oraz kształci swój wokal pod okiem Moniki Sołtyszewskiej w Fabryce Piosenki ŁOK. W 2016 roku zajęła II miejsce w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe piosenki Jana Wojdaka”.

Kolejną śpiewającą stypendystką jest Klaudia Borejko.  Uczennica 1 kl. Gimnazjum nr 2 w Łukowie oraz 6 kl. skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej 1. st. im. M. Karłowicza w Łukowie. Swoje umiejętności kształci od 5 lat w Studiu Wokalnym Fever pod kierunkiem instruktorki śpiewu Magdaleny Hymos – Sulej. Podczas swoich występów na festiwalach Klaudia została zauważona przez Europejską Fundację Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży oraz zaproszona do udziału w projektach muzycznych. Obecnie gra główną rolę w spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” w Teatrze Roma w Warszawie. Klaudia zajęła także I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki \"Wygraj Sukces\" w Tarnobrzegu, I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Angielskiej w Warszawie, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki \"Jezz Festiwal\" Lubaczowa 2015 oraz II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie \"Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka\" w Krakowie. W 2016 roku zajęła I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kolędy i Pastorałki Współczesnej \" Kantyczka 2016\" w Bielsku Podlaskim.

Ostatnim stypendystą wyróżnionym przez władze naszego miasta jest Patryk Makowski. Nie wystąpił przed łukowską publicznością, ponieważ uczestniczył w przesłuchaniach artystycznych w Sosnowcu. Patryk uczy się gry na puzonie w Państwowej Szkole Muzycznej 1. st. im. M. Karłowicza. Jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu „Szalone Dni Muzyki” w Warszawie.

Wszystkim stypendystom gratulujemy talentu i życzymy wielu sukcesów. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.