Reklama

Reklama

Na organach i skrzypcach

Opublikowano: czw, 2 cze 2016 08:00
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Na organach i skrzypcach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 12 czerwca odbędzie się trzeci z serii koncertów organowych. Tym razem na organach zagra Moritz Backhaus z Hannoveru i Kamila Wąsik-Janiak z Warszawy na skrzypcach.

Reklama

Do kościoła NMP Matki Kościoła w Łukowie na godzinę 19.00 miłośników muzyki organowej zapraszają organizatorzy IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. W programie koncertu utwory Bacha czy też Schuberta, ale także innych kompozytorów.

Moritz Backhaus urodził się w Hildesheim w Niemczech. Po ukończeniu nauki gry na fortepianie i organach, kontynuował edukację muzyczną w Hannoverze. Po ukończeniu szkoły średniej studiował muzykologię, organy, muzykę kościelną oraz dyrygenturę chóralną w Hochschule für Musik und Theater w Hannoverze. Uczestniczył w kursach mistrzowskich m. in. u: Michaela Radulescu, Johannesa Matthiasa Michela, Hansa-Ola Ericssona Pietera van Dijka czy Thiemo Janssena. Moritz Backhaus jest organistą w kościele reformowanym oraz asystentem w Marktkirche w Hanoverze. Szczególnie chętnie wykonuję muzykę od XIX wieku do współczesnej. Regularnie występuje również jako kameralista wraz ze znakomitymi artystami.


Kamila Wąsik-Janiak urodziła się w Lublinie. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Studia uwieńczone dyplomem z wyróżnieniem ukończyła w klasie wybitnego skrzypka i pedagoga prof. Romana Lasockiego (2010). Zdobywczyni licznych nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. W grudniu 2009 roku zwyciężyła w Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Łodzi. W 2006 roku otrzymała, z rąk przewodniczącego jury, prof. Zakhara Brona II nagrodę i nagrodę specjalną Filharmonii Kaliskiej dla najlepszego polskiego uczestnika na X Międzynarodowym Konkursie im. Karola Lipińskiego i Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Na swoim koncie ma liczne nagrody zdobyte w konkursach ogólnopolskich. W roku jubileuszowym UMFC Kamila Wąsik –Janiak wystąpiła na galowym koncercie dedykowanym Jego Królewskiej Mości, Księciu Walii, następcy tronu brytyjskiego - Księciu Karolowi, oraz jego małżonce, Księżnej Kornwalii – Kamili. Dwukrotnie otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2005 i 2009). W lutym 2011 roku otrzymała Medal Magna cum Laude za wybitne osiągnięcia dla najlepszego absolwenta UMFC 2009/2010. Obecnie jest asystentką na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

W programie koncertu usłyszą Państwo:  1. J. S. Bach (1685-1750) - Fantasie G-Dur, BWV 572 
2. M. Sawa (1937-2005) - Modlitwa
3. A. P. F. Boely (1785-1858) - Fantaisie sur \"Judex Crederis\" (Te Deum) 
4. J. Rheinberger (1839-1901) - Pastorale
5. C. S. Säens (1835-1921) - Troisième Fantaisie, op. 157 
6. A. Pärt (1935*) - Fratres 10:00 (transkrypcja na skrzypce I organy)
7. J. Langlais (1907-1991) – Fantaisie, z: 24 Pièces pour Orgue ou Harmonium, op. 6
8. F. Schubert (1797-1828) - Ave Maria

Wstęp wolny. 
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.