Ogólnopolski triumf

kultura Klaudia Borejko z Łukowa zajęła I miejsce na ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Gloria" w Kielcach. Sukces wyśpiewała w kategorii wiekowej solistów 14-16 lat.

Łuków24

Opublikowano: 5 lutego 2019 19:57 | Aktualizacja: 5 lutego 2019 19:57

Na festiwalu startowało niemal 300 wykonawców z całej Polski podzielonych na 5 kategorii wiekowych. Przesłuchania konkursowe trwały 3 dni, a koncert laureatów i ogłoszenie wyników zaplanowano na sobotę 2 lutego. Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej solistów 14-16 lat zajęła łukowianka Klaudia Borejko z Fabryki Piosenki ŁOK. Razem z nią na najwyższym stopniu podium uplasowała się Emilia Chlewicka.

Gościem ogólnopolskiego festiwalu była Danuta Błażejczyk, specjalizująca się w muzyce rozrywkowej i jazzowej. Ponadto sukces w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach odniósł łukowianin Mikołaj Gajowy, zdobywając trzecie miejsce w kategorii solistów 10-13 lat. Grand Prix festiwalu zdobyła natomiast 23-letnia Katarzyna Dudzik wykonując utwór "O Holy Night".
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.