Quo vadis przy ławeczce Sienkiewicza

kultura 3 września to doskonały czas ku temu, by przypomnieć nie tylko postać Henryka Sienkiewicza, ale także jego powieść, którą zasłynął na całym świecie.

Łuków24

Opublikowano: 3 września 2016 22:50 | Aktualizacja: 3 września 2016 22:50

Na placach, w parkach, w salach – w wielu miejscach naszego kraju dziś (3 września) odczytywane były fragmenty powieści „Quo vadis” autorstwa Henryka Sienkiewicza. Wybór powieści, która rozbrzmiała podczas kolejnego już Narodowego Czytania, nie był przypadkowy. To tę powieść wybrali uczestnicy plebiscytu zorganizowanego przez Prezydenta RP.  

W Łukowie, na placu Solidarności i Wolności, 24 osoby, a wśród nich czytelnicy, bibliotekarze, policjant, uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie, nauczyciele, przedstawiciele samorządu lokalnego a także poseł Krzysztof Głuchowski, zasiedli do czytania. Przy ławeczce Sienkiewicza, wśród kwiatów, rozbrzmiały fragmenty mówiące o wizycie Winicjusza u Petroniusza, uczcie u Nerona, ucieczce Ligii oraz jej miłości do Winicjusza, a także fragment opisujący pożar Rzymu. 

Warto przypomnieć, że \"Quo vadis\" to powieść Henryka Sienkiewicza, która pierwotnie ukazywała się w odcinkach, w gazecie. Po wydaniu jej w wersji książkowej, osiągnęła ogromny sukces. Przetłumaczono ją na ponad 50 języków.

Kolejne Narodowe Czytanie już za rok. 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.