Rockowy koncert i gala dla Niepodległej

kultura Wydarzeniami towarzyszącymi łukowskim obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była zorganizowana w piątek 9 listopada Gala Łukowskiej Mocy Kultury "Wolność jest w nas" oraz koncert grupy Contra Mundum. Co takiego działo się w auli I LO?

Łuków24

Opublikowano: 13 listopada 2018 11:44 | Aktualizacja: 13 listopada 2018 11:44

Patriotyczny koncert dla uczczenia niepodległości. W piątkowy wieczór 9 listopada w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie w specjalnym przedstawieniu wystąpili recytatorzy i wokaliści Łukowskiego Ośrodka Kultury: Julia Drozd, Anna Rokicka, Julia Semczuk, Zuzanna Bochman, Zofia Szczuchniak, Karolina Jastrzębska, Gabriela Rek i Oliwa Dzido. Młodym artystom asystował Antonio Fartusznyj na trąbce, który porwał wypełnioną po brzegi salę do wspólnego świętowania niepodległości.

Część artystyczna nazwana Galą Łukowskiej Mocy Kultury wchodziła w skład koncertu upamiętniającego 100. rocznicę ważnego w historii Polski wydarzenia. Z inicjatywy Powiatu Łukowskiego, Miasta i Gminy Łuków, a także gmin Trzebieszów i Adamów na scenie wystąpił również rockowy zespół Contra Mundum, który w swoim występie opowiadał o narodzie polskim na przestrzeni wieków.

Historyczno-rockowy spektakl pełnił rolę przewodnika po meandrach polskiej historii. Muzycy zaprezentowali utwory m.in. St. Wyspiańskiego, J. Słowackiego, C. K. Norwida, K. K. Baczyńskiego, T. Gajcego, Z. Herberta i muzykę dziejów naszej Ojczyzny.Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.