Słuchacze rozpoczną rok akademicki koncertem

kultura Tadeusz Woźniakowski oraz Teresa Kramarska wystąpią podczas koncertu inaugurującego nowy rok akademicki Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Łuków24

Opublikowano: 2 września 2016 09:04 | Aktualizacja: 2 września 2016 09:04

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych już rozpoczęli naukę. Przed uroczystym rozpoczęciem roku są jeszcze studenci. W naszym mieście działa Łukowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. \"Studenci\" tej szkoły chcą rok akademicki zacząć od koncertu.

Właśnie z tej okazji Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na specjalny Koncert Jubileuszowy Tadeusza Woźniakowskiego inaugurujący nowy rok akademicki Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gościnnie na tym koncercie zaśpiewa również Teresa Kramarska, a zapowiadać i wprowadzać nas w klimat polskiej piosenki będzie Krzysztof Kietczer.

Koncert odbędzie się w poniedziałek 26 września o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. Słuchacze ŁUTW mogą wziąć w nim udział za darmo. Dla pozostałych mieszkańców Łukowa i okolic koszt biletów to 15 zł.

Tadeusz Woźniakowski to dyrygent, pianista, kompozytor, pieśniarz, piosenkarz i aktor Teatru Syrena i Operetki Łódzkiej. Po ukończeniu studiów na Wyższej Szkole Muzycznej we Wrocławiu prowadził Chór Akademicki Uniwersytetu Wrocławskiego, w którym pierwsze swoje kroki stawiała - jako solistka - Anna German. Laureat I miejsc na Festiwalach Piosenek w Rostocku, Zielonej Górze i Kołobrzegu oraz wyróżnień na wielu innych festiwalach. Jego przeboje takie jak: „Matko moja\", „Ballada bieszczadzka\", „Zimowa herbatka\", „Dżiowane\", „Wiosna Emeryta\", „Monte Verde\", „Imieniny\" i inne - były wielkimi przebojami w ubiegłych dekadach. W bieżącym roku Tadeusz Woźniakowski obchodzi Jubileusz 60-lecia pracy scenicznej.

Piosenkarka i aktorka Teresa Kramarska (Kuna) - wywodzi się z artystycznego ruchu studenckiego, skupionego przy warszawskiej „Stodole\" i „Teatrzyku małych form - Wojciecha Młynarskiego\", którego to teatru była filarem. Jest laureatką wielu wyróżnień takich jak: Kolorowy mikrofon w Polskim Radio, półfinalistka „Must Be the Music - Tylko Muzyka\" oraz finalistka Festiwalu im. Mieczysława Fogga. W bieżącym roku często występuje gościnnie w Koncertach Jubileuszowych Tadeusza Woźniakowskiego.
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.