Sukces w Czemiernikach

kultura Łukowski Ośrodek Kultury informuje o kolejnym sukcesie swoich recytatorów. Tym razem grupa prowadzona przez Sławomira Żyłkę zajęła czołowe miejsca w konkursie w Czemiernikach w powiecie radzyńskim.

Łuków24

Opublikowano: 14 maja 2019 09:19 | Aktualizacja: 14 maja 2019 09:19

Recytatorzy triumfowali na XIV Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian w Czemiernikach. Na scenie wcześniej zaprezentowało się 40 recytatorów z powiatu bialskiego, radzyńskiego, lubartowskiego, parczewskiego i łukowskiego. Wystąpienia odbywały się w sobotę 11 marca w miejscowym Zespole Szkół.

- Recytatorzy z Łukowskiego Ośrodka Kultury pojechali do Czemiernik w siedmioosobowym składzie, reprezentując wszystkie kategorie wiekowe. Poziom recytacji, co podkreśliła przewodnicząca jury w zgrabnym podsumowaniu, był bardzo wysoki, toteż nagrody książkowe, dyplomy i wycieczkę do Lublina otrzymała liczna grupa miłośników żywego słowa - mówi Sławomir Żyłka, instruktor recytatorów.

W kategorii kl. I-III pierwsze miejsce zajęła Anna Rokicka, natomiast wyróżnienie otrzymała Lena Aleksandrowicz. W kategorii klas IV-VI najlepszym recytatorem okazał się Maciej Radomyski, a z wyróżnieniem konkurs ukończyła Julia Drozd. W trzeciej kategorii (klas VI-VIII i gimnazjum) pierwsze miejsce wywalczył Bartłomiej Niewęgłowski, a na trzecim stopniu podium uplasowała się Julia Semczuk.

- Prezentacja Bartłomieja była bardzo wartościowa: świadoma, brawurowa ale pełna prawdy i na wysokim poziomie artystycznym. To piękne, że dzięki tym walorom, ostatni jego występ w konkursie Marianny Bocian podobał się publiczności i zyskał uznanie komisji artystycznej - mówi Sławomir Żyłka.

Konkurs Zorganizowało Czemiernickie Towarzystwo Regionalne reprezentowane przez prezesa Tadeusza Sławeckiego, dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz Zespół Szkół w Czemiernikach pod dyrekcją Ireneusza Kaczorka. Tradycyjnie, dla laureatów konkursu będzie zorganizowany wyjazd warsztatowy do Lublina. W programie, oprócz doskonalenia dykcji, znajdzie się zwiedzanie Lublina, Biblioteki Wojewódzkiej i Centrum Spotkania Kultur.
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.