Reklama

Reklama

Super kobiety w gminie Łuków wybrane

Opublikowano: śr, 9 mar 2016 10:06
Autor: | Zdjęcie: Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie

Super kobiety w gminie Łuków wybrane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 6 marca w Łazach, z okazji Dnia Kobiet, odbyła się II edycja konkursu \"Kobieta Roku Gminy Łuków 2016\".

Reklama

Dzień Kobiet to okazja do szczególnego zwrócenia uwagi na Panie. Tak też się stało podczas niedzielnych obchodów tego dnia w Łazach. W zorganizowanym konkursie wzięło udział 21 pań z czternastu sołectw. Konkurs obejmował cztery kategorie: rolnictwo, kultura, oświata, samorząd. Spośród wszystkich nominowanych pań w poszczególnych kategoriach, Kapituła Konkursowa wybrała Super Kobietę Roku 2016 Gminy Łuków.

Do tytułu „Kobiety Roku Gminy Łuków 2016” w kategorii „Rolnictwo” nominowano panie: Ewę Nurzyńską z Ról, Ewę Stępniewską z Sięciaszki Pierwszej, Monikę Wąsiewicz z Dminina. W kategorii „Oświata” nominacje otrzymały panie: Jolanta Bożena Osiak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzeczu Łukowskim oraz Agnieszka Śledź z Zespołu Szkół w Świdrach. W kategorii „Kultura” o tytuł najbardziej aktywnej kobiety w sferze organizacji czasu wolnego i różnych przedsięwzięć kulturalno-społecznych, ubiegało się siedem kandydatek: Elżbieta Dynek ze Żdżar, Małgorzata Izdebska z Dminina, Elżbieta Kudlak z Gołąbek, Agnieszka Kaptejna z Gręzówki, Jadwiga Majek ze Strzyżewa, Alicja Szczygielska z Zalesia i Anna Wąsiewicz z Aleksandrowa.

Najwięcej, bo aż dziewięć kandydatek nominowano do tytułu Kobiety Roku Gminy Łuków 2016. W kategorii „Samorząd” były nimi: Barbara Kępka ze Strzyżewa, Stanisława Matejuk z Zalesia, Justyna Trochym z Ról, Beata Pochman z Gręzówki, Bogumiła Rozwadowska z Dminina, Beata Suchodolska z Dąbia, Małgorzata Wysokińska z Czerśli, Agnieszka Wysokińska z Łazów i Sylwia Zarzycka z Zarzecza Łukowskiego.

Kapituła Konkursowa w składzie: Wojciech Szczygieł – zastępca wójta Gminy Łuków, Jarosław Michalak - przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Gminy Łuków, Bogdan Wiącek - dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego, Tadeusz Federczyk – przewodniczący Rady Gminy i Henryk Wysocki - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie przyznała następujące tytuły:

Kobiety Roku Gminy Łuków 2016
w kategorii „Rolnictwo” - Ewie Stępniewskiej, sołtysowi z Sięciaszki Pierwszej 

- w kategorii „Oświata” - Agnieszce Śledź, dyrektorowi Zespołu Szkół w Świdrach 
- w kategorii „Kultura” - Agnieszce Kaptejnej z Gręzówki - członkini Stowarzyszenia Twórców i Artystów Gminy Łuków 
- w kategorii „Samorząd” - Agnieszce Wysokińskiej z Łazów. 
Tytuł Super Kobiety Roku Gminy Łuków 2016 został przyznany Elżbiecie Dynek ze Żdżar.

Wszystkie panie biorące udział w konkursie zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami nominacyjnymi oraz upominkami i słodyczami. Laureatki w poszczególnych kategoriach uhonorowano nagrodami w postaci kosmetyków znanych firm.

Tego dnia, oprócz nagród, nie mogło zabraknąć najserdeczniejszych życzeń składanych przez panów. Wydarzenie uświetniły także występy artystyczne uczniów szkół z terenu gminy Łuków oraz Teatru Poezji z Łukowskiego Ośrodka Kultury. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili: Bartłomiej Niewęgłowski, Kacper Siwiak i Rafał Nurzyński w „Etiudzie dla Kobiet” pt. „Com uczynił, żeś nagle pobladła”, w opracowaniu Sławomira Żyłki.

Nie zabrakło również piosenki. Niemal 300 osób wysłuchało występów utalentowanej młodzieży. Zaśpiewali: Małgosia Cegłowska z Gimnazjum w Strzyżewie, trio wokalne w składzie Ania Grochowska, Wiktoria Świderska i Natalia Sulowska z Zespołu Szkół w Gołąbkach pod kierunkiem Adama Białowąsa oraz Olga Wideńska, Gabrysia Celińska, zespoły wokalne „Fermata” i „Wiolinki ” z Zespołu Szkół w Gręzówce pod kierunkiem Tomasza Pirosa. O kobietach i dziewczynach z imionami w tytułach piosenek śpiewali „Śpiewograj Łukowski” i duet gitarowo-wokalny „Leszek i Jarek”.

Gromkie \"sto lat\" wykonali dla Pań - Panowie.

Organizatorem Gminnego Dnia Kobiet – II edycji konkursu „Kobieta Roku Gminy Łuków 2016” był Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie i Rada Sołecka w Łazach.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.