Reklama

Reklama

Już 3 września dyskusja panelowa "Wiktoria 1920 w stoczkowskich życiorysach" w MOK

Opublikowano: pt, 28 sie 2020 14:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria W czwartek 3 września o godz. 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Stoczku Łukowskim rozpocznie się dyskusja panelowa „Wiktoria 1920 w stoczkowskich życiorysach”.

Reklama

W dyskusji wezmą udział: dr Rafał Roguski z Instytutu Historii UPH w Siedlcach, Marcin Gomółka  - historyk z Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim, Hanna Stosio – prezes Towarzystwa Przyjaciół Stoczka Łukowskiego, Marek Czub – historyk, wójt Gminy Stoczek Łukowski, Marcin Staniszewski – historyk, autor strony Stary Stoczek oraz inni historycy, regionaliści i pasjonaci lokalnej historii.

 

Podczas panelu zaprezentowane zostaną nieco zapomniane   sylwetki  miejscowych bohaterów z okresu odzyskania i umacniania niepodległości, takich jak  Zygmunt Padamczyk, Franciszek Lewandowski czy Wojciech Barej, którzy byli członkami POW, żołnierzami Legionów Polskich i brali udział w wojnie polsko - bolszewickiej.

 

Panel będzie transmitowany online, a zebrane podczas niego materiały historyczne posłużą do opracowania okolicznościowej wystawy, która będzie prezentowana podczas lekcji historii regionalnej w miejscowych szkołach oraz podczas pikniku historycznego, który odbędzie się 11 października. Ten piknik o nazwie „Stoczkowskie świętowanie Wiktorii 1920”  z pokazami grup rekonstrukcyjnych i wozów taborowych z epoki oraz z koncertem orkiestry dętej, występami artystycznymi młodzieży szkolnej – będzie stanowić kulminację projektu „Wiktoria 1920 w stoczkowskich życiorysach”, który jest realizowany przez MOK w partnerstwie z Burmistrzem  i Radą Miasta Stoczek Łukowski, Towarzystwem Przyjaciół Stoczka Łukowskiego, Miejską Biblioteką  Publiczna w Stoczku Łukowskim, Zespołem  Oświatowym w Stoczku Łukowskim, Zespołem Szkół w Stoczku Łukowskim, Stowarzyszeniem Inkubator Kreatywności Społecznej oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Stoczku Łukowskim. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej".

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.