Reklama

Reklama

Finanse z ludzką twarzą.

Opublikowano: śr, 2 cze 2021 10:33
Autor:

Finanse z ludzką twarzą. - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Od 1 czerwca rozpoczęły się Dni otwarte Fines w Łukowie. Finanse z ludzką twarzą. Rozmowa z Jolantą Marciniak, ekspertem kredytowym oraz właścicielką biura Fines Operator Bankowy w Łukowie

Reklama

 

Kim jest i czym zajmuje się ekspert kredytowy? Dlaczego warto skorzystać z jego pomocy?

 Jolanta Marciniak: Ekspert kredytowy to osoba, która ma doświadczenie i wiedzę w dziedzinie finansów, m.in. na temat zasad udzielania kredytów, warunków, które musi spełnić kredytobiorca czy prawa z zakresu bankowości. Jego głównym zadaniem jest znalezienie dla klienta najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego, gotówkowego, bądź pożyczki. Ekspert porównuje ze sobą oferty z kilku, a nawet kilkunastu instytucji finansowych, a następnie wskazuje najlepsze propozycje ofert oraz udziela wszelkich informacji na temat produktów finansowych. Dlatego tak ważne w tym zawodzie jest, aby nieustannie monitorować sytuację na rynku, śledzić zmiany w przepisach prawnych i dbać o aktualną wiedzę na temat bieżących ofert instytucji finansowych.

 Skorzystanie z pomocy eksperta kredytowego pozwala nie tylko na dobór najlepszej oferty kredytu, ale również zaoszczędzenie cennego czasu oraz uniknięcie kolejnych zapytań w BIK, które mogłyby obniżyć ocenę zdolności kredytowej.

 

Czy usługi eksperta kredytowego są płatne?

 Jolanta Marciniak: Klient korzystający z usług eksperta kredytowego nie ponosi żadnych kosztów. Ekspert otrzymuje wynagrodzenie w postaci prowizji od instytucji finansowych. Osoba odwiedzająca biuro kredytowe może mieć również pewność, że ekspert finansowy – w przeciwieństwie do pracownika banku – porówna kilka ofert bankowych i podejdzie do tego bardzo sumiennie, ponieważ w przeciwnym wypadku nie otrzyma zapłaty za swoje usługi.

 Jakie produkty finansowe znajdują się w ofercie biura Fines Operator Bankowy w Łukowie?

 Jolanta Marciniak: Główny trzon naszej oferty stanowią kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne oraz pożyczki – łącznie od ponad 30 banków i firm pożyczkowych. Współpraca z tak wieloma instytucjami finansowymi pozwala nam porównywać i dobierać oferty najlepiej dopasowane do potrzeb klienta. Pomagamy również firmom w uzyskaniu finansowania, np. kredytu inwestycyjnego, kredytu na dowolny cel, pożyczki płynnościowej czy leasingu. Ofertą uzupełniającą są ubezpieczenia od 30 towarzystw ubezpieczeniowych oraz fotowoltaika. Klient może również opłacić każdy rachunek za jedyne 2 zł.

 Jak ekspert kredytowy pomaga w uzyskaniu kredytu hipotecznego?

 Jolanta Marciniak: Kredyt hipoteczny jest jedną z najważniejszych decyzji finansowych w życiu. Z tego powodu rola eksperta kredytowego jest kluczowa. Przedstawia najatrakcyjniejsze oferty kredytowe, zajmuje się formalnościami oraz pomaga przejść cały proces ubiegania się o kredyt. Ciekawe jest to, że rolą eksperta są również negocjacje cenowe z bankami, dzięki czemu może uzyskać dla klienta atrakcyjniejsze warunki umowy kredytowej. Klienci mogą również liczyć na dokładne wytłumaczenie często zawiłych i skomplikowanych zapisów w umowach kredytowych oraz rozwianie ewentualnych wątpliwości.

 Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się do Państwa klienci?

 Jolanta Marciniak: Niekiedy zgłaszają się do nas klienci, którzy z pewną obawą informują nas, że ich dane znajdują się w BIK-u. Warto wiedzieć, że w BIK-u znajdują się wszystkie informacje dotyczące kredytów, pożyczek, kart kredytowych, debetów w koncie czy zakupów na raty oraz o tym w jaki sposób są spłacane. To tak tworzy się historia kredytowa, która może pozytywnie lub negatywnie wpłynąć na rozpatrzenie wniosku o kredyt. Jeśli jednak ktoś nie ma jeszcze historii kredytowej, nie wyklucza to możliwości otrzymania kredytu.

 Czego może spodziewać się klient odwiedzający biuro Fines Operator Bankowy w Łukowie?

 Jolanta Marciniak: Tym, co nas wyróżnia jest indywidualne podejście do klienta. Nie ma dwóch takich samych przypadków, więc wnikliwie badamy oczekiwania i potrzeby klienta, pytamy o jego obecną sytuację oraz plany na przyszłość. Dzięki temu możemy zaproponować najlepiej dopasowane oferty kredytowe w jednym miejscu.

 Fines operator bankowy, Kredyty i pożyczki Łuków, ul. Warszawska 6

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.