GM ADAMÓW: Odpust w klasztorze ojców karmelitów w Woli Gułowskiej

foto Fot: www.wolagulowska.karmelici.pl/w

region 16 lipca (czwartek) obchodzi kościół katolicki wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej.

ŁP

Opublikowano: 15 lipca 2020 06:57 | Aktualizacja: 15 lipca 2020 06:57

Msze święte w parafii Nawiedzenie NMP w Woli Gułowskiej będą sprawowane jak w niedziele. Główna msza św. odpustowa z procesją eucharystyczną zostanie odprawiona o godzinie 12.00. Po każdej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia do szkaplerza św.

 

W wigilię uroczystości odpustowej Matki Bożej Szkaplerznej, w środę 15 lipca o godz. 20.00 będzie odprawiona msza św. na cmentarzu parafialnym. Uczestnicząc w nabożeństwie można uzyskać odpust, który można ofiarować za bliskich zmarłych.

 

Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Aylesford (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Matka Najświętsza miała mu wręczyć szkaplerz, dając jednocześnie obietnicę, że wszyscy, którzy będą go nosić, unikną kary potępienia. Dla całego Kościoła święto to zatwierdził papież Benedykt XIII w 1726 roku.

Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych.  

 

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • avatar

    25 dni temu | ocena +0 / -1

    Kowal

    Pewnie znowu popiją