Autor:

50 godzin meczu piłkarskiego non stop! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Najdłuższy mecz piłkarski na Lubelszczyźnie. Takie hasło przyświeca organizatorom drugiej już edycji MegaMeczu w podłukowskiej Krynce, który zaplanowano między 15 a 17 lipca. Zmagania sportowe będą trwały 50 godzin non stop!

Dwa lata temu pasjonaci piłki nożnej, działający w ramach klubu LZS „Sokół” postanowili zorganizować mecz piłkarski trwający 48 godzin bez przerwy. Zaproszono zaprzyjaźnione drużyny futbolowe oraz osoby, które grają w piłkę amatorsko. Mecz rozgrywany był na boisku wielofunkcyjnym przy Zespole Szkół w Krynce, a wystartowało w nim ponad 300 zawodników, którzy strzelili łącznie ponad 1000 bramek. Nie trudno więc się domyślić, że wynik ten zmotywował organizatorów do powtórzenia najdłuższego meczu na Lubelszczyźnie.

Drugą edycję MegaMeczu wydłużono więc o dwie godziny, do łącznego czasu 50 godzin spędzonych na boisku zarówno w dzień jak i w nocy. Mecz ten odbędzie się w dniach 15-17 lipca i będzie rozgrywany niezależnie od pory dnia i warunków pogodowych.

W MegaMeczu będą mogli wystąpić wszyscy chętni, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści - jedynym warunkiem jest wiek powyżej 10 lat. Nie mają też znaczenia płeć, barwy klubowe, czy odległość jaką trzeba pokonać na miejsce sportowej rywalizacji. Chętni wziąć udział w MegaMeczu, powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy i zapisać się na wybraną godzinę. Co ciekawe, osoby które spędzą na boisku co najmniej 120 minut, mogą liczyć na pamiątkowe koszulki.