Brąz w Mistrzostwach Polski

sport Bartosz Prusinowski to brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików w boksie olimpijskim. Reprezentant ŁKS "Orlęta" Łuków medal wywalczył na zawodach w Grudziądzu.

Łuków24

Opublikowano: 30 października 2018 09:56 | Aktualizacja: 30 października 2018 09:56

Dwóch zawodników łukowskich Orląt – Bartosz Prusinowski i Dorian Siekierzyński - wystartowało w Mistrzostwach Polski Młodzików w boksie olimpijskim. Zawody rozegrano między 23 a 28 października w Grudziądzu.

Podopieczni trenera Zenona Pawliowskiego walczyli w kategoriach do 48 i 52 kg. W tej pierwszej brązowy medal wywalczył B. Prusinowski, uzyskując czwarty w tym roku krążek w boksie dla Orląt Łuków. Dorian Siekierzyński odpadł niestety w eliminacjach z zawodnikiem z Białegostoku.

- Medal wywalczony na tych zawodach to nie przypadek. To efekt ciężkiej, systematycznej i wieloletniej pracy, Prusinowski i Siekierzyński mają już 7-letni staż treningowy. W sporcie wyczynowym nie ma drogi na skróty, szybko to nie tu – podsumowuje start swoich podopiecznych trener Zenon Pawlikowski.

Medal zdobyty przez Bartosza Prusinowskiego jest czternastym pięściarskim medalem łukowian zdobytym w Mistrzostwach Polski od początku istnienia sekcji bokserskiej ŁKS Orlęta Łuków tj. od 2011 roku. W przeszłości podobne tytuły zdobywali Anna Maksim, Agnieszka Osial, Joanna Kleszcz, Daniel Szymecki, Natalia Zarzycka, Martyna Czerepińska i Maciej Mościcki.
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.