Reklama

Reklama

Czy będzie kurator w Orlętach?

Opublikowano: śr, 27 lip 2016 13:27
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Czy będzie kurator w Orlętach? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Nie milkną echa spadku pierwszej drużyny piłkarskiej Orląt Łuków do ligi okręgowej. Po krytyce jaka spadła na klub ze strony kibiców, mieszkańców i władz Łukowa, teraz kolejne zamieszanie powstało wokół samych władz klubu. Czy rozwiązaniem będzie kurator?

Reklama

Przypomnijmy: Pod koniec czerwca po niepowodzeniach sportowych pierwszej drużyny piłkarskiej Prezes i część Członków Zarządu ŁKS Orlęta Łuków podali się do dymisji. Wyznaczono też termin Walnego Zebrania Członków Orląt, które zaplanowano na dzień wczorajszy 26 lipca. Decyzje te wywołały wątpliwości części Członków Zarządu, którzy zastanawiali się, czy klub może działać prawomocnie i czy podejmowane przez niego decyzje są zgodnie z prawem.

Gdy nadszedł termin Walnego, okazało się, że zjawiły się na nim... jedynie cztery osoby. Byli to Tomasz Tryboń, Jacek Ksieniewicz, Jacek Konopiński oraz Tomasz Jaroszkiewicz. Na wczorajszym Zebraniu obecni wypracowali stanowisko o wystąpienie do starosty łukowskiego z wnioskiem ustanowienie kuratora dla ŁKS Orlęta Łuków. Starosta jest bowiem organem nadzorującym działalność stowarzyszenia, którym jest de facto łukowski klub. Dokument ten ma wpłynąć do Starostwa jeszcze dzisiaj.

Na Walnym Zebraniu Członków Orląt przedstawiono też stanowisko Komisji Rewizyjnej klubu w sprawie wyżej wspomnianych wątpliwości. W komunikacie, który przedstawił przedstawiciel komisji Tomasz Jaroszkiewicz niestety nie doszukamy się jednoznacznej opinii dotyczącej praworządności (bądź nie-) działań podejmowanych przez Zarząd Klubu.

Co dalej z łukowskimi Orlętami? Wszystko zależy od decyzji starosty, który ma możliwość ustanowienia kuratora. Klub będzie rekomendował na to stanowisko Jacka Konopińskiego, jednego z Członków Zarządu. Pytanie, czy organ nadzorujący stowarzyszenie przychyli się do tego wniosku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.