Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Sztafetowy bieg do Sokołowa

sport Na czwartek 23 maja zaplanowano sztafetowy bieg śladami ks. gen. Stanisława Brzóski. Trasa tradycyjnie będzie wiodła od Łukowa przez Siedlce do Sokołowa Podlaskiego.

Łuków24

Opublikowano: 17 maja 2019 08:30 | Aktualizacja: 17 maja 2019 08:30

„VII Sztafeta Niepodległości śladami ks. gen. Stanisława Brzóski” to inicjatywa organizowana przez Zespół Szkół w Krynce, Związek Harcerstwa Polskiego i Wileński Hufiec Maryi im. Pani Ostrobramskiej. Wydarzenie zaplanowano w czwartek 23 maja, w przeddzień tegorocznych Dni Łukowa. Osoby, które przebiegną wielokilometrową trasę, oddadzą w ten sposób hołd księdzu generałowi i powstańcom styczniowym.

Bieg rozpocznie się o godz. 7:40 na Placu Narutowicza w Łukowie. Metę zaplanowano natomiast po 67 kilometrach przy pomniku ks. Brzóski w Sokołowie Podlaskim. Biegacze mają się pojawić w tym miejscu o godz. 15. W biegu wystartują uczniowie z funkcjonujących na terenie gminy Łuków szkół w Krynce, Zalesiu, Gołaszynie i Aleksandrowie. Wspierani będą przez zawodników UKS „Rawa Siedlce”.

VII Sztafecie Niepodległości patronują wójt gminy Łuków, burmistrz Łukowa, burmistrz Sokołowa Podlaskiego, a także Nadleśnictwa: Łuków i Sokołów Podlaski. Elementem wieńczącym sztafetowy bieg będzie odprawiona o godz. 15:30. msza św. w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podl. dla uczczenia ks. gen. Stanisława Brzóski oraz poległych powstańców styczniowych.




Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.