Tym razem bez medalu

sport Bez zdobyczy medalowej wracają zapaśniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski z Mistrzostw Polski młodziczek w tej dyscyplinie sportu. Zawody rozgrywano między 9, a 11 listopada w Bielawie w województwie dolnośląskim.

Łuków24

Opublikowano: 14 listopada 2018 09:52 | Aktualizacja: 14 listopada 2018 09:52

W mistrzostwach mogły startować zapaśniczki dziewczyny urodzone w latach 2004-2006. Powiat łukowski reprezentowały cztery zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski, które były najmłodszym rocznikiem mającym prawo startu.

Jak relacjonuje trener Ryszard Wałachowski, mimo różnicy wieku zapaśniczki Armat dobrze zaprezentowały się na matach w Bielawie i wygrywały walki ze starszymi rywalkami. Jedna z nich, Urszula Pogonowska dotarła do strefy medalowej i walczyła o brąz w kategorii wagowej 39 kg.

Ostatecznie zapaśniczka ze Stoczka Łukowskiego uplasowała się na 5 miejscu w kat. 39 kg. 8 miejsce zajęła Agata Kazanecka (kat. 54 kg), 10 miejsce Marta Gajowniczek (46 kg), a na 15 pozycji zawody ukończyła Katarzyna Stosio (kat. 42 kg). Drużynowo Mistrzostwa Polski młodziczek w zapasach wygrała drużyna Sokoła Lublin. 19 miejsce zajęły Armaty ze Stoczka Łukowskiego. W sumie na zawodach sklasyfikowanych zostało 55 drużyn.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.