Zapaśniczy turniej w Zalesiu

sport Reprezentanci klubów zapaśniczych ze Stoczka Łukowskiego, Łukowa i Zalesia (gm. Łuków) wzięli udział w tradycyjnym Mikołajkowym Turnieju Zapaśniczym. Zawody rozegrano 15 grudnia w Zespole Szkół w Zalesiu.

Łuków24

Opublikowano: 31 grudnia 2018 09:54 | Aktualizacja: 31 grudnia 2018 09:54

Wśród drużyn walczących w zawodach po raz pierwszy zaprezentowali się reprezentanci z białoruskiego Brześcia. Startowali też przedstawiciele klubów z województwa lubelskiego (m.in. Cement-Gryf Chełm, LUKS Stróża) oraz z woj. mazowieckiego. W zawodach młodzików rywalizowały osoby urodzone w latach 2005-2008, a w grupie dzieci pozostali młodsi.

Mało gościnni na zawodach okazali się zapaśnicy GKS Armaty Stoczek Łukowski, którzy zdobyli większość medali. Te z najcenniejszego kruszcu wywalczyli Kinga Kamola, Katarzyna Stosio, Marta Gajowniczek, Agata Kazanecka i Kacper Gajowniczek.

Srebrne medale zdobyli Alicja Matuszewska, Urszula Pogonowska, Tomasz Brodzik, Arkadiusz Słomka, Jakub Zdunek i Adrian Wardak ze stoczkowskich Armat, a brązowe medale wywalczyli Julia Dudek, Anna Kamola, Gabriela Bykowska, Jakub Stosio, (Armaty Stoczek Łukowski), Błażej Wałachowski, Igor Lisiewski (Orlęta Łuków) i Paweł Proch oraz Zosia Bekulard (UKS Zalesie).

Na zawodach w roli sędziego zadebiutowała wychowanka trenera Grzegorza Rychty i UKS Zalesie - Wiktoria Karwowska - vice mistrzyni Polski juniorek reprezentująca obecnie barwy AWF Warszawa. Organizatorem mikołajkowych zawodów był klub UKS Zalesie z trenerem Grzegorzem Rychtą na czele oraz Zespół Szkół w Zalesiu. Wśród gości znaleźli się m.in. wójt gminy Łuków Mariusz Osiak, a także przedstawiciele Polskiego Związku Zapaśniczego i trenerzy kadr wojewódzkich.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.