Reklama

Reklama

109 osób nie zdało matury w powiecie łukowskim

Opublikowano: pon, 11 lip 2016 10:35
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

109 osób nie zdało matury w powiecie łukowskim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W całym powiecie łukowskim do egzaminu maturalnego przystąpiło 771 osób. Nie dla wszystkich sprawdzian dojrzałości zakończył się pomyślnie.

Reklama

W maju do matury przystąpiło 771 uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu łukowskiego. Byli to zarówno uczniowie liceum, jak i technikum. W ośmiu szkołach naszego powiatu dla 109 uczniów egzamin dojrzałości zakończył się źle. Największe problemy stwarzała matematyka.

Powody do radości mają uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Tu na 262 przystępujących do egzaminu, nie zdało tylko 5 osób (3 z matematyki i po jednej z języka angielskiego i niemieckiego). Podobne wyniki osiągnęli wychowankowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie. Na 130 uczniów, trzy osoby nie zdały – wszyscy z matematyki.

Do egzaminu maturalnego przystąpili także uczniowie technikum. 60,8% zdawalności osiągnęli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. Na 51 zdających, 20 osób źle zakończyło egzamin. Tu także problemem okazała się matematyka. Niektórzy zdający nie poradzili sobie także z językiem polskim, rosyjskim i angielskim.

Tylko 10 osób, na 27 zdających, pozytywnie zakończyło egzamin maturalny w Zespole Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie. Tu zdawalność sięgnęła 37%. Problemem była matematyka.

Inne wyniki wypracowali sobie uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie. Do matury przystąpiło 180 uczniów technikum spośród których 30 osób nie zdało. Wśród 25 uczniów liceum nie zdały 3 osoby. Zdecydowana większość (28 osób na 33) miała problem z matematyką.

Na 43 uczniów Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym egzamin maturalny „oblało” 7 osób. W tej szkole nie było problemu z matematyką. 6 osób nie zdało z języka angielskiego, a jedna z polskiego.

W Zespole Szkół w Adamowie do egzaminu przystąpiły 24 osoby, z czego nie zdało 16. Większość z nich problem miała oczywiście z matematyką.

Nieco więcej uczniów przystąpiło do egzaminu maturalnego w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim. Na 29 osób 13 nie zdało.

W całym województwie lubelskim do egzaminu maturalnego przystąpiło 16 469 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników). Do egzaminu maturalnego z LO przystąpiło 11 565 osób, z czego zdało 9910 (86%), a w technikum – 4904, zdało 3165 (65%).

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w czerwcu i w sierpniu, będą udostępnione na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej 12 września.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.