500 paczek dla rodaków

wiadomosci Ponad 500 paczek trafi z Łukowa dla potrzebujących Polaków na Ukrainie i Białorusi. W sobotę 15 grudnia odbył się finał akcji senatora Stanisława Gogacza "Polacy Rodakom".

Łuków24

Opublikowano: 17 grudnia 2018 13:42 | Aktualizacja: 17 grudnia 2018 13:42

Akcję „Polacy Rodakom” zorganizowano już po raz 19. W sali konferencyjnej przy ul. Piłsudskiego w Łukowie podsumowano tegoroczną zbiórkę w naszym mieście, zaprezentowano też dary znajdujące się w przykładowej paczce, które trafią do mieszkających za wschodnią granicą rodaków. Nie zabrakło też dzielenia się świątecznym opłatkiem.

W Łukowie wspólnymi siłami udało się zebrać 517 paczek. Przygotowywali je m.in. reprezentanci partii politycznych, a także strażacy, szkoły, przedszkola czy pracownicy spółek i instytucji. W każdej z paczek zapakowano artykuły spożywcze, list i bożonarodzeniowy opłatek oraz zabawki dla dzieci i książki. Wcześniej dary te trafiały do biura senatora Stanisława Gogacza, gdzie były segregowane i wkładane do oznaczonych biało-czerwoną flagą kartonów.

Częścią sobotniego spotkania było też symboliczne wkładanie paczek do samochodu, który następnie rozwiezie je potrzebującym za granicą. Gościem wydarzenia był Konsul RP w Brześciu Krzysztof Rosiński, którzy zabrał część paczek z zamiarem przekazania im polskim rodzinom na Białorusi. Podczas finału „Polacy Rodakom” wystąpili też przedstawiciele Łukowskiego Ośrodka Kultury.
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.