Reklama

Reklama

Absolutorium dla Dariusza Szustka udzielone

Opublikowano: czw, 16 cze 2016 13:14
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Absolutorium dla Dariusza Szustka udzielone - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek może pochwalić się kolejnym absolutorium z wykonania budżetu zarządzanego przez siebie miasta. Na dzisiejszej sesji radni miejscy jednogłośnie zagłosowali za polityką finansową włodarza za 2015 rok.

Reklama

Głosowanie nad udzieleniem absolutorium jest dokonywane co roku i stanowi jednocześnie jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli rady gminy nad działalnością wójta lub burmistrza w zakresie działalności finansowej kierowanego przez niego samorządu. W Łukowie absolutoria udzielane są corocznie bez większych przeszkód, nie licząc godzin, które radni przeznaczają na dyskusje na temat wykonania przez burmistrza miejskiego budżetu. Tak też było dzisiaj.

Głosowanie nad absolutorium z wykonania budżetu za 2015 rok przez burmistrza Dariusza Szustka poprzedziła niezbyt długa dyskusja, w trakcie której radni wypowiadali swoje opinie na temat miejskich pieniędzy. Rządząca miastem koalicja wypowiadała się o nich pozytywnie, podobnie jak opozycja. Padały m.in. argumenty o \"ponad stuprocentowym wykonaniu budżetu po stronie miejskich dochodów\". 

Ostatecznie burmistrz otrzymał absolutorium 21 głosami „za” przy 0 przeciwnych i 0 wstrzymujących się. Absolutorium zostało więc udzielone jednogłośnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.