Reklama

Reklama

Adam Zdanowski wśród wybitnych inżynierów

Opublikowano: pt, 11 mar 2016 11:44
Autor: | Zdjęcie: Archiwum prywatne

Adam Zdanowski wśród wybitnych inżynierów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę 9 marca w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie plebiscytu \'Złoty Inżynier 2015\'. Nagrodę otrzymał także Adam Zdanowski, współwłaściciel Zakładu Mięsnego \'Wierzejki\'.

Reklama

Informację o wydarzeniu na swojej stronie zamieściła Polska Agencja Prasowa. W artykule zatytułowanym Wybitni inżynierowie nagrodzeni w plebiscycie \"Złoty Inżynier 2015” autor tekstu wymienia nagrodzonych, wśród których znalazł się Adam Zdanowski.

25 inżynierów otrzymało nagrody w plebiscycie \"Złoty Inżynier 2015”. Zasłużyli na nią dzięki podejmowanym działaniom na rzecz promocji dokonań polskich inżynierów. Wśród laureatów znaleźli się m.in. dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski, znany pisarz Janusz Leon Wiśniewski oraz śpiewaczka Agnieszka Zwierko.

   
Najważniejszy tytuł - Diamentowego Inżyniera - uzyskał w tym roku dyrektor Generalny Lasów Państwowych dr inż. Konrad Tomaszewski. Laureat wdrożył możliwość internetowej sprzedaży drewna. Jest twórcą koncepcji tzw. Leśnych Gospodarstw Węglowych włączających się do rynku rozliczania emisji dwutlenku węgla m.in. przez Lasy Państwowe – czytamy w publikacji.

   
Złotym Inżynierem została m.in. współautorka 23 patentów i 140 prac badawczych. Tytułem Srebrnego Inżyniera uhonorowano siedem osób. Wśród nich inż. Janusz Skowroński, który w Barczewie stworzył firmę produkującą nowoczesne maszyny dla mleczarstwa, które eksportuje do wielu krajów świata.

   
Komisja konkursowa przyznała także nagrody młodym inżynierom, których doceniono w kategorii Junior. W gronie tych osób znalazł się Adam Zdanowski - współwłaściciel Zakładu Mięsnego „Wierzejki” w Płudach.

   
Zostałem nominowany za różne innowacje, które są wdrażane w naszej firmie. Współpracujemy z Uniwersytetem Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach i Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Nasze działania zmierzają w kierunku poprawienia bezpieczeństwa żywności, podnoszenia efektywności i bezpieczeństwa produkcji – powiedział A. Zdanowski. Po czym dodał, że: znaleźć się w tak zacnym gronie jest ogromnym zaszczytem.  

Organizatorami XXII edycji plebiscytu byli: Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, Naczelna Organizacja Techniczna oraz czasopismo Przegląd Techniczny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.