Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

ADAMÓW W sobotę uroczystości 81. rocznicy ostatniej bitwy

O godz. 19:00 uroczystości przeniosą się do Kalinowego Dołu gdzie jak co roku odbędzie się tradycyjny capstrzyk kawaleryjski przy pomniku poświęconym żołnierzom Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego poległym w trakcie kampanii 1939 r.

wiadomosci 3 października zapraszamy na obchody 81. rocznicy Ostatniej Bitwy Wojny Obronnej 1939 r. , którą w dniach 2-5 października pod Kockiem, Wolą Gułowską i Serokomlą stoczyła SGO „Polesie” generała Franciszka Kleeberga.

red.

Opublikowano: 29 września 2020 12:01 | Aktualizacja: 29 września 2020 12:03

Uroczystości rozpocznie  o godz. 10:00 Msza Święta Polowa na Cmentarzu Wojennym w Turzystwie, przy kwaterze poległych żołnierzy „SGO” Polesie. 

O godz. 12:00 przy drodze Unitów Podlaskich w Woli Gułowskiej odbędzie się uroczyste otwarcie Alei Dębów Pamięci, będącej częścią  ogólnopolskiej akcji „KATYŃ… OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”.


W ramach społecznego programu w Woli Gułowskiej  uhonorowana zostanie pamięć siedemnastu ofiar zbrodni katyńskiej, oficerów 3 Pułku Strzelców Konnych jednego z oddziałów wchodzących w skład SGO „Polesie”. 

 


Kolejnym ważnym punktem obchodów będzie odsłonięcie pomnika ku czci żołnierzy 3. Pułku Szwoleżerów Mazowieckich, która odbędzie się o godz. 15:00 w Lipinach. Po części oficjalnej na wiejskim placu zabaw odbędą się pokazy kawaleryjskie. 

 

O godz. 19:00 uroczystości przeniosą się do Kalinowego Dołu gdzie jak co roku odbędzie się tradycyjny capstrzyk kawaleryjski przy pomniku poświęconym  żołnierzom Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego poległym w trakcie kampanii 1939 r. 


 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.