Reklama

Reklama

Awanse i nagrody wręczone

Opublikowano: pt, 15 lip 2016 14:20
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Awanse i nagrody wręczone - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Dziś policjanci i policjantki oraz pracownicy cywilni obchodzili z tej okazji swoje święto.

Reklama

Historia polskiej policji zaczęła się 97 lat temu. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej postanowił właśnie dzień 24 lipca uchwalić Świętem Policji. Z tej okazji na terenie kraju, w okolicach tej daty odbywają się lokalne uroczystości. Dziś w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego odbyła się uroczysta msza święta a po niej w budynku Starostwa Powiatowego w Łukowie – uroczysta zbiórka.

Święto Policji jest nie tylko okazją do przypomnienia historii tej formacji, ale także podziękowania funkcjonariuszom za ich pracę. Jak powiedział Komendant Powiatowy Policji insp. Ryszard Szklarz:

Bycie policjantem to nie tylko zawód, ale także misja służenia społeczeństwu. Dziś jest to zadanie realizowane często z narażeniem zdrowia i życia. Z roku na rok jednak poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu rośnie. Dziękuję policjantom za to, że nie zważając na trudności, realizują swoje zadania.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Sławomir Zagojski oraz Komendant Powiatowy Policji w Łukowie insp. Ryszard Szklarz wręczyli policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku mianowanie na wyższy stopień służbowy otrzymało 38 policjantów  – w tym:

na stopień podinspektora:

nadkom. Aneta Jakubowska

na stopień nadkomisarza:

kom. Leszek Misiak

kom. Dariusz Zdanikowski

na stopień komisarza:

podkom. Marcin Baniak

na stopień aspiranta sztabowego:

st. asp. Franciszek Celiński, st. sp. Mariusz Kulenty, st. asp. Sławomir Małkiński, st. asp. Grzegorz Proch,

na stopień starszego aspiranta:

asp. Wojciech Bogusz, asp. Artur Miszta, asp. Mariusz Mucha, asp. Andrzej Ostrowski, asp. Grzegorz Patyński, asp. Albert Pieniak, asp. Krzysztof Rosa, asp. Grzegorz Skwarek, asp. Michał Suska,

na stopień aspiranta:

mł. asp. Jarosław Metkowski, mł. asp. Adam Zborowski, mł. asp. Piotr Świderski, mł. asp. Katarzyna Śledź,

na stopień młodszego aspiranta:

sierż. szt. Małgorzata Latoch, sierż. szt. Radosław Radomyski, sierż. szt. Krzysztof Bancyrek, sierż. szt. Janusz Sadło

na stopień sierżanta sztabowego:

st. sierż. Marcin Galec, st. sierż. Justyna Lendzion, st. sierż. Agata Mućka, st. sierż. Grzegorz Sokołowski,

na stopień starszego sierżanta:

sierż. Mateusz Chamioło, sierż. Robert Cybul, sierż. Michał Karwowski, sierż. Marek Łubkowski, sierż. Michał Mazurek, sierż. Ewelina Osiak, sierż. Marcin Próchniewicz, sierż. Maciej Zdunek

na stopień starszego posterunkowego:

post. Radosław Ochmański. 

W dowód uznania, za profesjonalną  służbę, zaangażowanie i inicjatywę oraz wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej wyróżnił podkom. Leszka Wierzejskiego, asp. szt. Łukasza Walo, st. asp. Grzegorza Patyńskiego i sierż. szt. Piotra Rosińskiego.

 UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.