Bartek stypendystą Programu „Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska”

wiadomosci

Łuków24

Opublikowano: 5 grudnia 2019 13:14 | Aktualizacja: 5 grudnia 2019 13:14

W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odbyła się gala wręczenia stypendiów przyznawanych w wyniku programu stypendialnego pt.: „Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska” dla młodzieży i nauczycieli szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego. Zespół Szkół nr 3 w Łukowi  reprezentował wicedyrektor Janusz Janaszek, nauczyciel biologii Renata Wawryniuk oraz stypendysta - uczeń Technikum nr 3 w zawodzie technik agrobiznesu – Bartłomiej Szewczyk. 

 Warunkiem otrzymania stypendium przez ucznia było spełnienie wymagań zawartych w regulaminie Programu Stypendialnego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i zdobycie minimum 50 punktów. Bartek znalazł się wśród pięciu liderów, który za swoje działania proekologiczne zdobyli dwukrotnie wyższą liczbę punktów. Wśród swoich działań pod kierunkiem opiekuna uczeń wykonał m.in.: budki lęgowe dla ptaków i owadów, projekt autorskiej ścieżki edukacyjnej „Pszczoła mój przyjaciel”, prezentację i ulotkę na temat działań ekologicznych oraz o programie „Czyste Powietrze”, które przedstawił na zebraniach z rodzicami, założył miniogród z roślinami miododajnymi, opracował analizę obserwacji fenologicznych i pogodowych w swojej miejscowości, przygotował spis gatunków objętych ochroną całkowitą w okolicach Dminina, uczestniczył w prelekcjach, warsztatach i wykładach prowadzonych przez UPH w Siedlcach, Ogród Botaniczny w Warszawie, Muzeum Wsi Lubelskiej, współpracując z Fundacją Nasza Ziemia zorganizował akcję Sprzątania Świata.  


Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.