Reklama

Reklama

Będą służyć pracą rąk własnych

Opublikowano: pon, 21 mar 2016 08:13
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Będą służyć pracą rąk własnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu świętego Józefa uczniowie I klas Cechu Rzemiosł Różnych w Łukowie złożyli ślubowanie. Pasowani szablą Kilińskiego zostali przyjęci do braci rzemieślniczej.

Reklama

Fryzjerzy, kucharze, mechanicy, blacharze i wielu innych rzemieślników 19 marca złożyło ślubowanie na sztandar Cechu Rzemiosł Różnych. Obiecali uczyć się pilnie i wykonywać swój zawód najlepiej jak potrafią. Dotknięci przez starszego cechu Zbigniewa Kołodzieja szablą Kilińskiego, zostali przyjęci do braci rzemieślniczej.  

W sobotę w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Łukowie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów I klas. Temu wydarzeniu przyglądali się nie tylko ich nauczyciele i rodzice, ale także zaproszeni goście. Do naszego miasta po raz kolejny przybył Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik, Zastępca Prezesa Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia Zbigniew Kołodziej, Dyrektor Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia Zbigniew Łapiński i wielu innych gości. Wśród nich także przedstawiciele władz samorządowych.  

Gromkimi brawami przyjęty został szczególny gość – Bolesław Skwara – najstarszy rzemieślnik. Pan Bolesław ma 88 lat.  

Uroczystość ślubowania uczniów klas I była także okazją do wręczenia odznaczeń. Statuetkę „Przyjaciel Rzemiosła Łukowskiego” otrzymał starosta łukowski Janusz Kozioł. Srebrny Medal im. Jana Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła otrzymał Gabriel Szczerbicki. Srebrną odznakę „Za szkolenie uczniów w rzemiośle” otrzymali: Roman Duda i Andrzej Goławski. Honorową Odznakę Rzemiosła otrzymali: Damian Mościcki oraz Teresa Welikan.  

Swoją odznakę przyznała także Izba Rzemieślnicza Mazowsza, Kurpi i Podlasia „Za zasługi dla rzemiosła Mazowsza, Kurpi i Podlasia”. Honorowe Odznaki otrzymali: Tomasz Majek, Krzysztof Osiński, Marcin Izdebski, Jan Czop, Kinga Grzechnik i Mirosław Szewczak.  

W swoim przemówieniu prezes ZRP Jerzy Bartnik podkreślał wartość pracy rzemieślnika. To bowiem rzemieślnicy służą ludziom pracą rąk swoich.  

Na zakończenie uroczystości ślubowania, uczniowie przygotowali krótką część artystyczną.    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.