Reklama

Reklama

Centrum kulturalno-oświatowe w Dąbiu

Opublikowano: wt, 31 maj 2016 09:14
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Centrum kulturalno-oświatowe w Dąbiu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 20 października powstanie nowy budynek centrum kulturalno-oświatowego w Dąbiu. Jego koszt to 1 230 000 zł. Gmina Łuków uzyskała jednak 956 tys. zł. dofinansowania ze środków Ministerstwa Kultury.

Reklama

Obecnie istniejący budynek filii gminnej biblioteki w Dąbiu nie spełnia wymagań przeciwpożarowych. By mógł dalej funkcjonować, konieczna była gruntowna przebudowa.

Doszliśmy do wniosku, że lepiej jest postawić nowy budynek, który będzie spełniał różne funkcje. Oprócz biblioteki i wypożyczalni, w nowym budynku powstanie sala multimedialna oraz pomieszczenia dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Otrzymaliśmy potwierdzenie z Ministerstwa Kultury, że otrzymaliśmy 85 % dofinansowania na to zadanie. Dotacja nie obejmuje strażnicy OSP, na którą gmina przeznaczy około 300 tys. ze środków własnych – powiedział wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.

Nowy budynek będzie miał ponad 330 m 2.  Powstanie w miejscu obecnej świetlicy wiejskiej i OSP. Przetarg na wykonanie inwestycji został ogłoszony. Termin przyjmowania ofert kończy się 6 czerwca. Cała inwestycja ma być gotowa do 20 października tego roku.

Oprócz Gminnej Biblioteki, która znajduje się w Urzędzie Gminy, mieszkańcy korzystają z filii w: Gręzówce, Krynce, Strzyżewie, Aleksandrowie, Dmininie oraz Dąbiu. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.