Reklama

Reklama

Co dalej z bezdomnymi psami?

Opublikowano: pt, 30 wrz 2016 12:15
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Co dalej z bezdomnymi psami? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uchwała swoje, życie swoje - tak sprawę bezdomnych psów podsumował radny Marcin Wysokiński. Podczas ostatnich obrad Rady Miasta kolejny raz uchwalana była ta sama uchwała. Nic w tej sprawie się nie zmienia.

Reklama

28 września radni przegłosowali Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Łuków na 2016 rok. Ten sam program był uchwalany w czerwcu tego roku. Jak się okazało, procedura musiała rozpocząć się o nowa, ponieważ w uchwale pojawiła się pomyłka. W środę została więc dokonana jedynie zmiana „kosmetyczna”.  

Radny Marcin Wysokiński przekornie zapowiedział, że za tą uchwałą nie będzie głosował, ponieważ uchwała swoje, a życie swoje.  

Program opieki nad zwierzętami uchwalamy kolejny raz i nic się nie zmienia. Pytam się więc: kiedy Pan Burmistrz zajmie się poważnie tematem psów? Skończmy z tą prowizorką.  

W tym miejscu radny przytoczył błędy jakie dostrzega w uchwale, co każe sądzić, że jest ona bublem. W odpowiedzi usłyszał od burmistrza miasta:  

Skąd przypuszczenie, że się niepoważnie zajmuję tym tematem?  Zajmijmy się wszyscy na poważnie tematem psów i weźmy sobie po jednym – powiedział D. Szustek, po czym dodał, że – Mamy podpisaną umowę ze schroniskiem w Sejnach, które zabierze nam 20 psów za kwotę 1 tys. zł za sztukę.  

Ta informacja została uzupełniona zapowiedzią, iż wójt gminy Adamów chce na terenie swojej gminy otworzyć schronisko, z którego w przyszłości zamierza korzystać Miasto Łuków.  

Zanim doszło do głosowania nad przyjęciem programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobieganiu ich bezdomności, radny Marcin Wysokiński przypomniał, że:  

Uchwaliliśmy program rok temu i w tym roku. Mówiliśmy o czipowaniu, rejestracji, robieniu zdjęć wyłapywanych psów, by uniknąć wielokrotnego wyłapywania tych samych zwierząt i nic się nie zmienia. Będę głosował przeciw – dodał.  

Za przyjęciem programu głosowało 15 radnych, przeciw był Marcin Wysokiński, a dwóch radnych wstrzymało się od głosu (Mateusz Popławski, Piotr Płudowski).       

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.