Reklama

Reklama

Cyberprzestępczość tematem debaty

Opublikowano: pt, 17 cze 2016 13:15
Autor: | Zdjęcie: Policja

Cyberprzestępczość tematem debaty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki odbyła się debata społeczna zorganizowana przez łukowskich policjantów. Hasłem przewodnim było bezpieczne korzystanie z internetu i unikanie zagrożeń związanych z cyberprzestępczością.

Reklama

Komendant Powiatowy Policji w Łukowie insp. Ryszard Szklarz wprowadził uczestników debaty w tematykę cyberprzestępczości. O przestępstwach internetowych i oszustwach popłnionych z użyciem technologii opowiedział nadkom. Leszek Miszkurka z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie. Przedstawił rodzaje zagrożeń związanych z cyberprzestępczością i sposoby reagowania na nie.

Sposoby reagowania podparte zostały przykładami czynów zabronionych, takich jak stalking, wykorzystanie wizerunku, włamania na konta internetowe, znieważenie i zniesławienie. Policjant przestrzegł przed oszustwami popełnianymi przy użyciu środków elektronicznych, a także wyjaśnił, co zrobić, by korzystanie z internetu było bezpieczne i o czym należy pamiętać, by nie stać się ofiarą cyberprzestępców - relacjonuje rzecznik prasowy KPP w Łukowie Marcin Józwik.

Z kolei asp. Marcin Szyszka z łukowskiej Komendy Policji przedstawił przykłady przestępstw jakie w ostatnim okresie zostały zgłoszone w naszej jednostce. Ostrzegał, że w sieci internetowej nie ma osób anonimowych i każdy nasz ruch zostawia w sieci ślad, który w razie potrzeby może zostać odnaleziony. Natomiast Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie kom. Leszek Misiak zapoznał uczestników debaty z zakresem odpowiedzialności karnej za przestępstwa popełnione w cyberprzestrzeni.

W tracie dyskusji nie zabrakło pytań i komentarzy na temat codziennych sytuacji, z jakimi mają do czynienia uczniowie, nauczyciele oraz pedagodzy. Jak podsumował insp. Ryszard Szklarz:

Zainteresowanie młodzieży i nauczycieli, ich pytania i wątpliwości oraz zebrane opinie i komentarze wszystkich uczestników debaty świadczą o potrzebie organizowania tego typu spotkań i będą cennym materiałem informacyjnym przy planowaniu kolejnych działań.

Źródło: KPP w Łukowie, Marcin Józwik. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.