Cyklista wolontariusz odwiedził Łuków

7 lipca wolontariusz-cyklista odwiedził Urząd Miasta w Łukowie, gdzie spotkał się z burmistrzem Piotrem Płudowskim i Sekretarzem Miasta Waldemarem Siurkiem.

wiadomosci 7 lipca wolontariusz-cyklista odwiedził Urząd Miasta w Łukowie, gdzie spotkał się z burmistrzem Piotrem Płudowskim i Sekretarzem Miasta Waldemarem Siurkiem.

Łukasz Prusak

Opublikowano: 10 lipca 2020 06:40 | Aktualizacja: 10 lipca 2020 06:41

Janusz Kobyłka z Lubartowa to rowerzysta, który zamierza samotnie przejechać 2,5 tys. kilometrów po Polsce, odwiedzając przy tym także wybrane miejscowości województwa lubelskiego. Nietypowy rajd rowerowy połączony jest promocją idei oddawania krwi i apelem o dzielenie się cennym płynem zwłaszcza w dobie epidemii koronawirusa. 7 lipca wolontariusz-cyklista odwiedził Urząd Miasta w Łukowie, gdzie spotkał się z burmistrzem Piotrem Płudowskim i sekretarzem Waldemarem Siurkiem.

 

 

Obecna, charytatywna wyprawa rowerowa jest trzecią w wykonaniu pana Janusza. Rowerzysta w przeszłości podróżował po kraju zbierając środki na rehabilitację dzieci niepełnosprawnych, a także pokonał rowerem 4 tysiące kilometrów, by zebrać środki na operację 2-letniej dziewczynki. Obecny rajd zainaugurowany został w piątek 3 lipca w Lublinie, a pan Janusz odwiedził już m.in. Kraśnik, Tomaszów Lubelski, Zamość, Chełm, Włodawę, Białą Podlaskę, Puławy oraz Łuków.

 

W Łukowie Janusz Kobyłka usłyszał od władz miasta m.in. informacje o funkcjonujących lokalnie grupach rowerowych, a także o osobach oraz organizacjach promujących oddawanie krwi. Gość zwracał natomiast uwagę na potrzebę dzielenia się cennym płynem, zwłaszcza w okresie letnim, gdy zapotrzebowanie na krew zdecydowanie wzrasta.

 

 

Trasa charytatywnego rajdu biec będzie teraz poza granicami województwa lubelskiego. Rowerzysta planuje przez miesiąc przejechać całą Polskę, zaś trasa ma mieć kształt wielkiego serca. Rowerowej inicjatywie patronują m.in. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, a także Wojewoda Lubelski Lech Sprawka. Postępy podróży można śledzić na Facebooku pod adresami:

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • avatar

  miesiąc temu | ocena +0 / -0

  TAKI JEDEN CO CZYTA

  Pod jakimi adresami można śledzić postępy podróży bo chyba gdzieś zniknęły ?

 • avatar

  miesiąc temu | ocena +0 / -1

  Lol

  Czyżby ruszyła kampania samorządowa

 • avatar

  miesiąc temu | ocena +1 / -1

  Elwira

  Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka