Dni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inaugurację

wiadomosci Za nami inauguracja Dni Łukowa 2019. Tegoroczne święto miasta tradycyjnie rozpoczął bieg z pochodniami.

Łuków24

Opublikowano: 24 maja 2019 23:13 | Aktualizacja: 24 maja 2019 23:13

Miejscem inaugurującym tegoroczne Dni Łukowa był stadion miejski, na którym swoje mecze rozgrywają m.in. łukowskie Orlęta. Na bieg z pochodniami przyszło ponad 450 osób, które następnie przebiegły ulicami miasta do miejskiego parku. Tam w amfiteatrze odbyło się losowanie nagród, z których główną był roweru fundowany przez firmę ABC Rowery. Bieg przygotował Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wcześniej symbolicznego przekazania kluczy do miasta dokonał burmistrz Łukowa Piotr Płudowski. Włodarz wspólnie z Przewodniczącymi Rady Miasta życzył mieszkańcom dobrej zabawy przez najbliższe dni.

Gdy w amfiteatrze trwało losowanie nagród, kilkanaście metrów dalej swój koncert dała biesiadna grupa „Szwagry”. Osoby, które pozostały w miejskim parku, mogły piec kiełbaski przy ognisku. Do wspólnego wypoczynku i biesiadowania zaprosił w tym przypadku Łukowski Ośrodek Kultury.

Kolejne wydarzenia w ramach Dni Łukowa już jutro. Dla mieszkańców przygotowano zawody sportowe i koncerty na placu targowym.

Zobacz też: Ruszają Dni Łukowa
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.