Reklama

Reklama

Dodatek dla stulatków

Opublikowano: czw, 18 sie 2016 09:49
Autor: | Zdjęcie: Internet

Dodatek dla stulatków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W naszym województwie mieszkają 92 osoby, które ukończyły 100 lat. Łukowski inspektorat ZUS wypłaca świadczenie honorowe czterem osobom.

Reklama

Każdy kto dożył stu lat ma prawo do tzw. świadczenia honorowego. 3,4 tys. zł brutto miesięcznie pobiera czterech stulatków. Świadczenie wypłacane jest dożywotnio.

W całym województwie stulatków jest 92. Z każdym rokiem wiekowych mieszkańców naszego regionu przybywa. Świadczenie należy się wszystkim emerytom i rencistom.

Osoby, które dostają emeryturę lub rentę z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, nie muszą składać żadnego wniosku, żeby je dostać. W ich przypadku Zakład sam załatwia formalności – wyjaśnia kierownik łukowskiego inspektoratu ZUS Danuta Dudek.

Inaczej jest ze stulatkami, którzy nie mają emerytury lub renty z żadnej instytucji. Oni również mogą otrzymać świadczenie honorowe, ale muszą w tym celu złożyć wniosek w ZUS i przedstawić dokument potwierdzający datę urodzenia.

Coraz więcej osób w Polsce korzysta z takiej „premii”. Dekadę temu dostawało ją z ZUS 1,4 tys. osób. W tym roku jest ich już prawie 2,3 tys. Zaledwie co szósty z wiekowych Polaków to mężczyzna. Największą liczbę świadczeń honorowych wypłaca ZUS. Oprócz niego wypłaty realizują też Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i resortowe zakłady emerytalne: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

Wszystkim stulatkom życzymy kolejnych lat w zdrowiu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.