Reklama

Reklama

Dokumentacja powstaje, ale pieniędzy na remont jeszcze nie ma

Opublikowano: śr, 13 lip 2016 10:09
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Dokumentacja powstaje, ale pieniędzy na remont jeszcze nie ma - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O przenosinach Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie mówi się od dawna. Była ekspertyza stanu technicznego tzw. białego domku, jest decyzja o przeniesieniu instytucji do byłego gmachu I Liceum Ogólnokształcącego.

Reklama

O konieczności poczynienia kroków zmierzających do poprawienia warunków pracy osobom pracującym w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz tym, którzy do placówki po pomoc przychodzą mówi się od lat. Był pomysł remontu i drobnej rozbudowy „białego domku”, była ekspertyza stanu technicznego i pomysły przeniesienia poradni w inne miejsce.

Wszystko to kilka lat temu. Wiosną tego roku doszło do konkretnych działań. W wyniku przetargu, do którego przystąpiło pięć podmiotów, została wyłoniona firma, która wykona dokumentację projektowo-kosztorysową. Dokument przygotuje Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „Saneko” z Babino. Powiat zapłaci za to 24 231 zł.

Dokumentacja to jednak dopiero pierwszy krok. Zapytaliśmy starostę łukowskiego Janusza Kozioła o dalsze kroki.

Póki co nie mamy wolnych środków. Przetarg na wykonanie modernizacji piętra ogłosimy jesienią. Chcemy by inwestycja była wykonywana na przełomie tego i przyszłego roku, by do ferii zimowych remont był zakończony.

I piętro dawnego budynku I LO w Łukowie zostanie przeznaczone na potrzeby poradni. Co jednak z budynkiem, który poradnia opuści? Jak powiedział nam starosta J. Kozioł:

Budynek po poradni pewnie sprzedamy. To budynek stary, zagrzybiały, ze zgniłymi podłogami i fundamentami z gliny i kamienia. Trzeba by tam włożyć ogrom pieniędzy. Decyzji o sprzedaży jeszcze jednak nie ma. Sprzedaż przyniosłaby pieniądze na zapłatę za wykonanie modernizacji I piętra.

Jeśli po latach obiecywania poprawienia warunków poradni uda się tę ostatnią zrealizować, placówka od wiosny/lata przyszłego roku będzie funkcjonowała już pod nowym adresem.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.