Reklama

Reklama

Drugie życie śmieci

Opublikowano: czw, 9 cze 2016 08:00
Autor: | Zdjęcie: Gmina Trzebieszów

Drugie życie śmieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Naukę na temat ochrony środowiska i ponownego wykorzystania odpadów najlepiej zacząć od najmłodszych. 26 uczniów ze szkół z terenu gminy Trzebieszów wzięło więc udział w konkursie \'Drugie życie śmieci\'.

Reklama

Zorganizowany konkurs “Drugie życie śmieci” zrodził się w głowach nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Mikłusach: Bożeny Matusiak, Doroty Ławeckiej i Marka Kulpy. W organizację pomysłu włączyła się gmina Trzebieszów oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Trzebieszowie. Wszystko działo się w ramach inicjatywy lokalnej. Z zaproszenia do wzięcia udziału w konkursie skorzystało 26 dzieci z 7 szkół podstawowych.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Uczestnicy mieli do wykonania prace plastyczne,  wykorzystując domowe odpady. Przed nimi był także test wiedzy na temat gospodarki wodno-ściekowej. Zarówno wykonane prace, jak i wyniki testu oceniało jury. W jego składzie znaleźli się: Sekretarz Gminy Sławomir Smolak, Dyrektor ZGK Andrzej Szyszko-Celiński , Dyrektor GOKiW Jadwiga Celińska, oraz Dyrektor SP w Mikłusach Marek Kulpa. To oni postanowili przyznać następujące wyróżnienia.

I miejsce w kategorii klas I-III zajął Igor Turski z klasy III ze SP w Dębowicy.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:

  • Aleksandra Szmulik – SP Szaniawy,
  • Zuzanna Krasuska – SP Mikłusy,
  • Wiktoria Celińska-Mysław – SP Dębowica,
  • Piotr Głuchowski – SP Jakusze
I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Weronika Krasuska z klasy VI ze SP w Mikłusach.

Wyróżnienia w kategorii klas IV-VI otrzymali:

  • Maciej Głuchowski – SP Mikłusy,
  • Oliwia Majewska – SP Trzebieszów
  • Kamila Wysokińska – SP Jakusze
  • Zuzanna Płudowska – SP Jakusze
W galerii zdjęć nadesłanej nam przez sekretarza gminy Sławomira Smolaka możemy zobaczyć jak piękne rzeczy mogą powstać z naszych odpadów.  

 UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.