Reklama

Reklama

GMINA ŁUKÓW: Drugi etap wymiany oświetlenia drogowego

Opublikowano: ndz, 13 wrz 2020 06:55
Autor:

GMINA ŁUKÓW: Drugi etap wymiany oświetlenia drogowego - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Łuków kontynuuje modernizację oświetlenia drogowego. Właśnie ogłosiła przetarg.

Reklama

Firma, która złoży najkorzystniejszą ofertę, ma również wymienić m.in. przewody, zabezpieczenia i wysięgniki, a także zmodernizować system sterowania oświetleniem ulicznym. Prace będą prowadzone w różnych częściach gminy.

Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do wtorku 14 września, a termin wykonania wszystkich robót jest wyznaczony na 30 listopada tego roku.

Gmina Łuków pokryje tylko niewielką część kosztów, ponieważ na resztę pozyskała dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

 

Z tego samego źródła miejscowy samorząd skorzystał przed dwoma laty, gdy zostało wymienionych ponad 1000 lamp. Inwestycja kosztowała ponad 1,5 miliona złotych i również była współfinansowana z RPO WL.W ten sposób samorząd chce zredukować zapotrzebowanie na moc, obniżyć koszty oświetlenia ulicznego i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Po zakończeniu planowanych teraz robót przy drogach w całej gminie będzie działać oświetlenie LED.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Mieszkaniec

    A kiedy będzie chodnik z Ławek do Gołaszyna lub Łukowa? Czy znowu w Gręzówce będą nowe inwestycje bo tam słaba infrastruktura ( czwarty raz zalewany jest asfalt na drodze przez las ) .

  • rok temu | ocena +0 / -0

    brawo gmina

    A to gmina Luków a mnie się wydawało że to miasto tak nam rozjaśni niektóre ciemne ulice.