Reklama

Reklama

Harcerze podsumowują Rok Kościuszki

Opublikowano: czw, 21 gru 2017 09:02
Autor: | Zdjęcie: Hufiec ZHP Łuków

Harcerze podsumowują Rok Kościuszki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kończący się rok to czas podsumowań. Harcerze z Hufca ZHP w Łukowie przypominają o szeregu inicjatyw, które miały miejsce w 2017 roku - Roku Tadeusza Kościuszki.

Reklama

Kończący się Rok Tadeusza Kościuszki obfitował w Łukowie w rozmaite konkursy, poświęcone polskiemu bohaterowi narodowemu. Młodzież miała okazję sprawdzić swoją wiedzę historyczną, matematyczną i fizyczną, umiejętności plastyczne, kreatywność. Związane to było z wszechstronnością Tadeusza Kościuszki - nie tylko przywódcy wojskowego i politycznego, ale również - inżyniera, malarza, myśliciela, kompozytora.

Pierwsza z inicjatyw, konkurs historyczny „Tadeusz Kościuszko - życie, które inspiruje” odbyła się 27 kwietnia. Młodzież poznawała wówczas biografię i dokonania naczelnika insurekcji 1794 r. W trakcie Dni Łukowa zorganizowano natomiast grę miejską „Jeden - Siedem - Dziewięć - Cztery”. Wówczas konkurowały ze sobą trzyosobowe patrole z gimnazjów i szkół średnich. Z kolei w czerwcu harcerze zorganizowali kolejne konkursy - z nauk ścisłych, plastyczny, literacki i konkurs na najciekawszą grę planszową, karcianą lub interakcyjną.

Jak informuje komendant Hufca ZHP w Łukowie Michał Mojski, tak szeroki zakres organizowanych przedsięwzięć wymagał dużego wysiłku ze strony harcerzy, instruktorów ZHP i nauczycieli.

- Wśród zaangażowanych należy wymienić następujące osoby: Anna Kozioł, Katarzyna Mrozowska, Dominik Ziółkowski, phm. Magdalena Czerska-Sadło, phm. Anna Maksymowicz, hm. Michał Mojski - mówi rozmówca. - Dzięki wielu konkursom postać „Naczelnika w sukmanie” stała się dla młodzieży o wiele bliższa - dodaje

Działania stanowiły część projektu „Medalion Kościuszki”, realizowanego pod patronatem Starosty Łukowskiego przez Hufiec ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, a dofinansowanego przez Fundację KGHM.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.