Reklama

Reklama

Ile za pogrzeb na cmentarzu komunalnym?

Opublikowano: śr, 18 maj 2016 11:47
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Ile za pogrzeb na cmentarzu komunalnym? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miesiąc temu cmentarz komunalny został poświęcony. Wczoraj odbył się pierwszy pochówek.

Reklama

11 kwietnia na terenie cmentarza komunalnego odbyła się uroczystość poświęcenia miejsca przyszłych pochówków. 27 kwietnia burmistrz miasta wydał zarządzenie, które reguluje wysokość opłat.

Ile więc zapłacimy za miejsce grzebalne? Zgodnie z załącznikiem do zarządzenia za miejsce dla dziecka do 6 lat zapłacimy 180 zł na okres 20 lat. Miejsce pojedyncze kosztuje 260 zł, a podwójne – 520 zł. Przy każdym pochówku Zakład Gospodarki Lokalowej pobiera opłatę za utrzymanie cmentarza. 200 zł przy pochówku dziecka do 6 lat i 400 zł w przypadku osób dorosłych.

Opłata na utrzymanie cmentarza obejmuje m.in. wywóz nieczystości stałych, energię elektryczną, dostawę wody, rozbudowę nowych alejek i remont istniejących, odśnieżanie w okresie zimowym, utrzymanie biura cmentarza czy chociażby utrzymanie i pielęgnację zieleni.

Załącznik do zarządzenia zawiera także dokładne informacje dotyczące kosztów przygotowania terenu pod pochówek. Znajdziemy w nim także informacje dotyczące wysokości pobieranych opłat za remonty czy chociażby możliwość ustawienia ławeczki. Dokładne informacje można znaleźć POD TYM ADRESEMPierwszy pogrzeb na cmentarzu komunalnym odbył się 17 maja. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.