Indeks UJ ma w kieszeni

wiadomosci Nikodem Korpysz reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące w Łukowie zdobył indeks Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Co takiego zrobił?

Łuków24

Opublikowano: 13 maja 2019 12:29 | Aktualizacja: 13 maja 2019 12:29

Nikodem Korpysz, uczeń klasy III i z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, został finalistą XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Naukowy sukces daje mu preferencje w postępowaniu rekrutacyjnym na wybrane uczelnie wyższe oraz indeks Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Jak informuje społeczność „Kościuszki” zawody centralne odbyły się 6 i 7 kwietnia w Serocku niedaleko Legionowa. Uczestnicy konkursu zgłębiali tematykę związaną z wyzwaniem współczesnego świata zgodnie z hasłem przewodnim: „Gospodarka światowa - wolny handel czy protekcjonizm?”.

Atrakcją było też spotkanie uczniów i nauczycieli z prezesem Narodowego Banku Polskiego Adamem Glapińskim. Finaliści konkursu rozmawiali o najważniejszych problemach gospodarki Polski i świata, mieli także okazję zwiedzić Gabinet Numizmatyczny NBP lub okolicznościowe wystawy w Oddziale Okręgowym NBP w Warszawie.

Opiekunem Nikodema jest Bożena Zalewska.
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.