Reklama

Reklama

Inwestycje na drogach krajowych

Opublikowano: wt, 27 wrz 2016 08:49
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Inwestycje na drogach krajowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Otrzymaliśmy odpowiedź z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa dotyczącą planowanych inwestycji drogowych na terenie naszego powiatu. Remont drogi Łuków - Dąbie z ulicą Łapiguz, Łuków - Siedlce, chodnik w Zalesiu oraz kładka na ul. Warszawskiej. Co i kiedy?

Reklama

Tydzień temu dzieliliśmy się z Państwem informacjami jakie otrzymaliśmy od posła Krzysztofa Głuchowskiego. Mieliśmy wówczas pytania o niektóre z inwestycji. Niejasności dotyczyły szczególnie modernizacji drogi krajowej 76 na odcinku Łuków - Dąbie. Droga ta, w uchwalonym w 2015 roku ogólnopolskim programie, obejmowała ośmiokilometrowy odcinek, a nie 1,5 km. Dziś znamy odpowiedzi na nasze pytania jakie zadaliśmy Ministerstwu Infrastruktury i Budownictwa.

Oto treść otrzymanego przez nas pisma:

W dokumentach przygotowywanych na potrzeby opracowania projektu budżetu państwa na 2017 r. zostały ujęte środki na realizację zadań na:
• DK 76 - rozbudowę odcinka Dąbie – Łuków (od 67,415 do 75,560 km), polegającą na poprawie stanu i geometrii drogi, doposażeniu w niezbędne urządzenia poprawiające bezpieczeństwo ruchu, w tym budowę chodnika w Zalesiu. W ramach inwestycji została ujęta ul. Łapiguz w Łukowie. 

• DK 63 - rozbudowę drogi na granicy woj. mazowieckiego i lubelskiego (Łuków – Biardy) o długości 11,4 km (od 287,884 do 299,325 km).

Dodatkowo, w celu poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zaplanowano inwestycje w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych - Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na:

• DK 76 – wykonanie kładki dla pieszych o dł. 10 m, po prawej stronie istniejącego mostu (ul. Warszawska - 76,823 km). Realizacja została przewidziana na lata 2016-2018, z terminem robót w 2017 r. Program Inwestycji nie przewiduje budowy kładki na ul. Wyszyńskiego w Łukowie. 
• DK 63 – wykonanie ciągu pieszo-rowerowego w Łukowie o dł. 1,093 km (od 302,547 do 303,640 km), po prawej stronie ul. Radzyńskiej. Realizacja tej inwestycji jest przewidziana w latach 2016-2018.

Realizacja zaplanowanych zadań będzie możliwa w ramach dostępnych limitów finansowych. Ostateczne decyzje podejmowane będą po uchwaleniu ustawy budżetowej oraz analizie wykonania zadań z roku bieżącego.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.